“PANDEMİ İNSANI, AÇLIK İNSANLIĞI ÖLDÜRÜR”

Nergis Atcı,Türkiye çoğu dünya devletlerinden daha iyi süreci atlattı

ÖZER VE ARIK GIDA MÜHENDİSLERİNİ ZİYARET ETTİ

Salgın hastalık, ekonomik anlamda birçok mesleği de etkiledi

Çopuroğlu: “Korona virüs sürecinde sosyal mesafemizi koruyarak sahadaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

ÖZER VE ARIK VETERİNER HEKİMLER ODASINI ZİYARET ETTİ

İstanbul'un Fethi'nin 557. yıldönümü

Arkeoloji Müzesi kapılarını ziyaretçilere açtı

Birliklerden terhisler başladı

Davetliler otomobilde gelin ve damat pistte oynadı

Seyahatlerde biletlemeler HES üzerinden yapılacak

Kayseri'de sokağa çıkma kısıtlamasında caddeler boş kaldı

Kayseri Kalesi’nde fethin ruhuna uygun Cuma namazı

İL HIFZISSIHHA KURULU KARARI

Kayseri Üniversitesi, Online Üniversite Tercih Fuarına Katıldı

 Sulu sistemle çalışan sinema makinesi görenleri şaşırtıyor

Aydın Kalkan: “Üniversiteler yeni mezunlardan Şubat 2021’e kadar diploma istemeyecek”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, (LGS) ile ilgili bilgilendirici bir video paylaştı

Pazarören Köy Enstitüsü, 82 yıl sonra Anadolu Lisesi olarak eğitime devam edecek

YÖK'ten küresel salgın ile mücadele kapsamında yeni düzenlemeler

EĞİTİM VE YAŞAM MERKEZİ

Yolumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yolu, ışığımız ise Al bayrağımızdır

tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyor, Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum

Baki Ersoy;

Bugün, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Yüce Türk Milleti'nin bağımsızlık mücadelesinin meşalesini yakarak Samsun’a ayak basmasının 101. yılını kutluyoruz. Topraklarını kaybeden, siyasi ve ekonomik abluka altına alınan ülke ya geleceğini kuracak ya da tarih sayfalarında yerini alacaktı. Türk milleti Ata’sının önderliğinde, yaşamayı ve geleceğini kurmayı seçti. Var olma mücadelemizin kahramanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, manda ya da himaye ikileminde gidip gelen anlayışı gömerek tam bağımsızlık hedefiyle yepyeni bir ülkenin temellerini attı. 19 Mayıs, kurtuluş tohumlarının atıldığı gündür. 19 Mayıs Türk'ün töresinde esaretin ve gölgenin olamayacağının göstergesi olan gündür.

Aradan geçen 101 yılda, belki de yüzlerce kez iç ve dış mihraklar tarafından basiretimiz yoklanmış ve her seferinde de gayrimeşru bölücüler Türk'ün kurt töresindeki bükülmez bileği, bağımsızlık aşkını görmüşlerdir. Bize göre yenilmek, manda altında olmak, boyun eğmek 101 yıl önce de yoktur, hiçbir zaman da olmayacaktır.

Bugün zor günlerden geçtiğimiz aşikardır. Her yıl yurdumuzun dört bir yanında, ay-yıldızımızın gölgesinde coşku ve heyecanla kutladığımız bu bayramı maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizde, balkonlarımızda kutlayacağız. Ancak biliyorum ki milletimiz ve devletimize güç katan, büyüklük kazandıran gençlerimizin coşkusu balkonlardan taşacaktır. Şartlar ne olursa olsun, her yerde ve her koşulda gençlerimizin coşkusu artarak devam edecektir.

Ülkemizin imarını, inşasını ve kalkınmasını hayalleri, cesaretleri ve girişimleriyle sürdüren gençlerimiz vatanımıza, milletimize, sancağımıza, devletimize ve hürriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır.

Bu anlamda bizler de her zaman gençlerimizin yanında ve en büyük destekçisi olacağız. Yolumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yolu, ışığımız ise Al bayrağımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 101 yıl önce Milli mücadeleyi başlatan, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, vatan savunmasına dahil olan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyor, Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. (kurum haberi)