Anahtar Kelimeler: YAŞASIN CUMHURİYET

SP Genel Merkezi'ne Kayseri'den iki önemli görev 

DURSUN ATAŞ’TAN HÜKÜMETE TEPKİ

GÜNEŞ BALÇIKÇA SIVANMAZ

YAŞASIN CUMHURİYET

?BOĞAZKÖPRÜ NE ZAMAN BİTECEK??

ARIK´TAN KAN ÜRÜNLERİNDE YAŞANAN GELİŞMELERE TEPKİ

?Kayseri´de muhalefetin işlevsel hale gelmesini istiyoruz?

Jandarma 1 milyon euro değerinde 2 altın heykel ele geçirdi

Levent Gülen ameliyat oldu

EMANET EHLİNDE

Asırlık nine 'Geleceğe Nefes Ol' kampanyasına fidan dikerek destek verdi 

Başkan Büyükkılıç, Kavuncu Başkan'ı Andı 

200 yıldır akan çeşme halen köylüler tarafından kullanılıyor 

Çocuklara Kültürel Aşı 

Aladağlar Milli Parkı'nda kitap dağıtımı 

309 bin öğrenci ders başı yaptı

Kayseri yeni eğitim öğretim yılına hazır

OSB Teknik Koleji Atletik Spor Kulübü Üniversite Kazandırmaya Devam Ediyor

Kayseri´de 305 bin 152 öğrenci karne sevinci yaşadı

Kayseri OSB Teknik Koleji´nde karneler verildi

?Sözleşmeli ve ücretli öğretmen atamasından vazgeçilmeli?

YAŞASIN CUMHURİYET

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada,  “Cumhuriyet Halk Partisi olarak en kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden kuruluş felsefesine uygun hale getireceğiz” dedi.

Cumhuriyeti korumak ve onu kuruluş felsefesine uygun olarak ilelebet yaşatmak hepimizin öncelikli görevidir diyen CHP İl Başkanı Ümit Özer, “Evet, adında Cumhuriyet olan farklı yönetimler var. Ama Ulu Önderimizin bize armağanı olan Cumhuriyet demokratik, laik, sosyal hukuk devleti anlayışına dayanan ülkenin vatandaşlarının liyakat esası ile her makama gelmesini sağlayan, hiç kimsenin dini, mezhebi, siyasi görüşü nedeniyle ayrımcılığa tabi tutulmadığı ve herkesin hukuk önünde hesap verebildiği bir düşüncenin eseridir. Maalesef Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesini anlamayanların, kendi iktidarlarını korumak adına Türkiye’ye dayattığı ucube sistem nedeniyle Cumhuriyetimiz büyük bir yara almıştır. Ve bugün yaşadığımız sorunların temelinde bu ucube sistem yatmaktadır.

Adına ne derlerse desinler bugün ki sistem Cumhuriyet felsefesine uygun değildir ve Türkiye’ye uymamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin sahibi bir kişi, bir zümre olamaz, bu ülkenin sahibi tüm vatandaşlarımızdır. Bugün yaşadığımız sorunların çözüm yolu da yine kuruluş felsefesinde gizlidir ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak en kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni yeniden kuruluş felsefesine uygun hale getireceğiz. Bundan kimsenin en ufak bir kuşkusu olmasın. Bu duygu ve düşüncelerle bize bu eşsiz Cumhuriyeti armağan eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı destanını yazan silah arkadaşlarını, ülkemizin birlik ve bütünlüğü için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yaşasın Cumhuriyet” dedi.   (Kurum Bülteni)