Anahtar Kelimeler: “YANDAŞI BIRAK VATANDAŞA

“YANDAŞI BIRAK VATANDAŞA BAK”

“YANDAŞI BIRAK VATANDAŞA BAK”

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN İŞSİZ VATANDAŞLARIN SORUNUNU DİLE GETİRİD:

“YANDAŞI BIRAK VATANDAŞA BAK”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 50 yaşında işsiz kalan Davut Gökkurt isimli vatandaşın sorunlarını mecliste gündeme taşıyarak, iktidar partisini eleştirdi. İktidarın yandaşlarına üçer beşer yerden ballı kaymaklı maaş verdiğini belirten Arık, iktidara seslenerek, “Yandaşı bırak vatandaşa bak” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Melikgazi Belediyesi’ne iş yapan bir firmada çalışırken işsiz kalan Davut Gökkurt isimli vatandaşın serzenişini TBMM’de gündeme taşıdı. Gökkurt’un ilerleyen yaşı nedeniyle iş bulamadığını, yine yaşı nedeniyle emekli de olamadığını belirten Arık, “Davut Gökkurt 50 yaşında Kayseri Melikgazi Belediyesi’nde bir firmaya bağlı çalışırken, ihaleyi başka firma alınca işsiz kalmış. Bu kardeşimle birlikte 11 kardeşimizin daha iş akti feshedilmiş. Davut Gökkurt kardeşim, ‘Açım, evime ekmek götüremiyorum. Elim ayağım tutuyor, ne iş olsa yaparım. Ama emekli olmak için çok gençsin, çalışmak için çok yaşlısın. Peki, ben ne yapacağım? Evime nasıl ekmek götüreceğim, tuzu kurulara, sarayda yaşayanlara sor’ diyor.

Hasan Çalık, Tomarza’da taşımalı eğitim yapıyor. Pandemi nedeniyle eğitime ara verildiği için 11 Mart tarihinden itibaren eğitim yapılamıyor. Kredi çekip araç aldık. Ama aylardır çalışamıyoruz. Şimdi bankalar borcunu istiyor. Evimize ekmek götüremiyoruz. Açız’ diyor. Yandaşlarınıza üçer beşer ballı kaymaklı maaş vereceğinize biraz da milletin derdine derman olun” diye konuştu. (kurum haberi)