“Kayserimizdeki bazı dağınıklıkları toplamak için aday oldum”

Kayseri sporumuza Çaykur rizespor karşısında bu akşam ki karşılaşmada başarılar diliyoruz

“YANDAŞI BIRAK VATANDAŞA BAK”

Ümit ÖZER; Türkiye kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydi

Dr. Karaoğlu: İstanbul Sözleşmesi İptal Edilmesin, Kadınlar Ölmesin

BAŞKAN TOK’TAN MÜDÜR SERBEZ’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

BAŞKAN TOK’TAN TÜRK-İŞ’E ZİYARET

Gustavo ilk kez kızardı

Doktor Başkan’dan Kayseri’ye ikinci Tıp Fakültesi müjdesi

Melikgazi’nin yağmur suyu kanalları aşırı yağıştan etkilenmedi

Havalar ısındı, meyve fiyatları düştü

 Kocasinan’da Kurban Bayramı öncesi hizmet seferberliği

DR. SADIK AHMET’İN EŞİNDEN BAŞKAN AKAY’A ZİYARET

Yeşil alanda rekor üstüne rekor kıran Kocasinan’a yeni parklar

Yahyalı Gıda Üretim Akademisi eğitime başladı

 Kayseri Üniversitesi Rektörü Karamustafa, turizmi anlattı

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Erasmus+ Proje Tanıtım Toplantısı yapıldı

Rektör Karamustafa, Nevşehir ve Kayseri Turizminin Kapadokya Bölgesi Kapsamındaki Entegrasyonunu Değerlendirdi

AGÜ Rektörü Sabuncuoğlu, Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Arasında

Atıl durumdaki okul binalarının eğitime kazandırılması için protokol imzalandı

KTO, TSE COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ ALDI

KAYSERİ TİCARET ODASI, TSE COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ ALDI

KAYSERİ TİCARET ODASI, TSE COVİD-19 GÜVENLİ ÜRETİM/HİZMET BELGESİ ALDI

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uzmanları tarafından, pandemi süresinde alınması gereken önlemlere yönelik denetimden geçen firma ve kurumlara verdiği “Covid-19 Güvenli Üretim/Hizmet Belgesi” alan ilk kurum oldu. Belge taktim töreninde konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “Pandeminin başladığı ilk günden bugüne aldığımız önlem ve tedbirleri tescillemiş olduk. Her zaman “Önce insan, önce sağlık” diyerek önlemlerden ödün vermeden çalışmalarımızı sürdürüyor, üyelerimize hizmete devam ediyoruz.” dedi.

İş sağlığı ve güvenliği, kalite ve hijyen standartlarından ödün vermeden hizmet veren Kayseri Ticaret Odası (KTO), yine bir ilke imza attı. COVID-19 önlemleri kapsamında “Güvenli Üretim/Hizmet Belgesi” almak için Türk Standartları Entitüsü’ne başvuru yapan Kayseri Ticaret Odası, bölgesinde belgeyi alan ilk kurum oldu. TSE uzmanları tarafından yapılan denetimle Kayseri Ticaret Odası, Koronavirüs pandemisine karşı çalışanları ve ziyaretçilerine karşı aldığı önlemleri “TSE Covid-19 Güvenli Üretim/Hizmet Belgesi” ile tescillendi.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin hemen ardından aldığı önlemleri hızla hayata geçiren Kayseri Ticaret Odası, sadece üyelerinin değil çalışanlarının ve onların ailelerinin de sağlık ve güvenliğine verdiği değeri gözler önüne serdi.

Kayser Ticaret Odası, Pandemide üyelerine salgınla mücadelede yol göstermenin yanında, salgın sonrası dönemin ihtiyacı olan, firmaların ve kurumların güvenilir ve hijyenik üretim standartlarına uygunluğunu denetleyen “Covid-19 Güvenli Üretim/Hizmet Belgesi”ni almak için başvurusunu geçtiğimiz günlerde yaptı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın önderliğinde, TSE tarafından yayınlanan kılavuza göre belirlenen kriterleri yerine getiren KTO’de denetim yapıldı.

TSE uzmanları, tüm birimlerde gerekli risk değerlendirilmesinin yapılıp yapılmadığı, enfeksiyon önleme ve kontrol eylem planlarının hazırlanıp hazırlanmadığı, temizlik ve dezenfeksiyon planları hazırlanıp hazırlanmadığı ve alınan tüm tedbirlere uyulup uyulmadığını denetledi. Yapılan denetimler sonucunda Kayseri Ticaret Odası, “Covid-19 Güvenli Üretim/Hizmet Belgesi”ni almaya hak kazandı.

TSE Kayseri Bölge Müdürü Mahmut Ulaş, Ticaret Odası Başkanlık makamında düzenlenen törenle “Covid-19 Güvenli Üretim/Hizmet Belgesi”ni Başkan Ömer Gülsoy’a taktim etti.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan KTO Başkanı Ömer Gülsoy şunları söyledi:

“Tüm dünya zorlu bir dönemden geçiyor. Bütün sektörlerimiz bu süreçten ciddi bir şekilde etkilendi. Oda olarak ülkemizde vaka görülmesiyle bizde üzerimize düşeni yaparak bütün tedbirlerimizi aldık. Aldığımız bu önlemleri de tescillemek için Türk Standardları Enstitüsü tarafından hayata geçirilen Güvenli Üretim Belgesi için başvurumuzu yaptık. TSE uzmanları tarafından odamızda denetimler sonucunda “Covid-19 Güvenli Üretim/Hizmet Belgesi”

almaya hak kazandık. Odamıza faydalı olacağına inandığımız bu belgenin uluslararası geçerliliğinin olması ayrı bir önem arz ediyor. Odamıza ve üyelerimize bu aldığımız belge hayırlı olsun. Her zaman “Önce insan, önce sağlık” diyerek önlemlerden ödün vermeden çalışmalarımızı sürdürüyor, üyelerimize hizmete devam ediyoruz. Vakaların artmaması için maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmeliyiz. Ülkemizin bu süreci en az hasarla atlatmasını diliyoruz. Belge içinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.“

TSE Kayseri Bölge Müdürü Mahmut Ulaş’ta yaptığı açıklamada, “Türk Standartları Entitüsü işletmeler tarafından gerekli önlemlerin alınıp alınmadığı ve işlemlerin yürütülüp yürütülmediği yönünde talep eden kuruluşlara denetimini yapmaktadır. Belgelendirme faaliyetini de gerçekleştirmektedir. Üretim sektörü dışında hizmet kapsamında Ticaret Odamızın aynı zamanda üyelerinin de sosyal bilincini artırmak gibi; bu süreçte halkımızın hijyen, maske, sosyal mesafe uyumu çok önemli işletmede çalışanlarıyla beraber bu süreci bir plan dahilinde etkin bir şekilde yürütmesine örnek olacak bir çalışmayı gerçekleştirdiler. Ekibimiz buradaki denetimlerini tamamladı. Yürütme komitemiz de belge verilmesine onay verdi. Komite kararı yayınlandı. Bu çerçevede Ticaret Odamızın yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Zorunlu olmasada bu alan çerçevesinde katılımın artması ülkedeki bu mücadeleyi ciddi seviyede kontrol altına aldığı gibi etkileyecek. Sonuçta koronavirüs ülke insanının şu gününü ve geleceğini etkileyecek bir mücadele. Bu manada milli bir mücadale. Topyekün birlikte omuz omuza aşabileceğimiz bir süreç. Bu süreçten başarılı çıkmayı Allahuteala nasip eder. Sayın Başkanı ve ekibini tebrik ediyorum. Hayırlı olur inşallah” dedi.

Açıklamaların ardından Bölge Müdürü Ulaş, belgeyi KTO Başkanı Gülsoy’a taktim etti.

Güvenli Üretim/Hizmet Belgesi, Türk Standardları Enstitüsü tarafından yapılan; kurum giriş ve çıkışları, çalışma ofisleri, mutfak, yemek salonu, revir, asansörler, ulaşım araçları, tuvaletler, soyunma odaları, duşlar dahil tüm birimlerde gerekli risk değerlendirilmesinin yapılıp yapılmadığı, enfeksiyon önleme ve kontrol eylem planlarının hazırlanıp hazırlanmadığı, temizlik ve dezenfeksiyon planları hazırlanıp hazırlanmadığı ve alınan tüm tedbirlere uyulup uyulmadığı gibi tetkikler sonucunda veriliyor.(kurum haberi)