Çopuroğlu,15 Temmuz ruhu tıpkı Çanakkale ruhu gibi ilelebet payidar kalacaktır

CHP Kayseri Kurultay Delegesi Serhat Yıldırım'dan Tepki

MİLLİYETÇİ-ÜLKÜCÜ HAREKET TÜRKİYE CUMHURİYETİ HÜKÜMETİ' NİN YANINDADIR

Vekil Ersoy,15 Temmuz destanımız kutlu olsun

Doğan: “15 Temmuz gecesi umutlarımıza, hayallerimize, özgürlüğümüze pranga vurulmak istendi.

Serkan Tok, 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilmek istenilen darbe girişiminin sadece iktidara değil, milli iradeye karşı yapıldı

15 Temmuz İstiklal mücadelesinin ve Çanakkele ruhunun tecellisidir

Avukat Emir Akpınar: “Kısa sürede yüksek kar manipülasyonu yapanlar SPK’ya şikayet edilmeli”

Develi'de 'Engelsiz Park' için çalışmalara başlandı

15 Temmuz “Hükümet Darbesi” Değil, Cumhuriyete Saldırıdır

Başkan Akay, "Her zaman devletin ve milletin bütünlüğü için çalışacağız"

Başkan Özdoğan: "Vatan bizim kutsalımızdır"

GÜLSOY : 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE KAHRAMANLIK DESTANIDIR

“15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİ’NİN TOP YEKÛN DİRİLİŞİDİR”

 Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi’nden Uluslararası başarı

NNYÜ’DE ONLINE 15 TEMMUZ KONFERANSI

ERÜ Rektörü Çalış,büyük cesaret ve mücadeleden dolayı aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum

Yazar Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti

Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturan Okullara Sertifikaları Verildi

Doktor Başkan'dan Kayseri'ye ikinci Tıp Fakültesi müjdesi

Yahyalı Gıda Üretim Akademisi eğitime başladı

KOCASİNAN’DAN SOSYAL MESAFELİ VE GERİ DÖNÜŞÜMDEN ÜRETİLEN SATRANÇ BANKLAR

banklar, tamamen geri dönüşüm malzemesinden üretilmesi ile sosyal mesafenin korunması konusuyla da dikkat çekiyor

KOCASİNAN’DAN SOSYAL MESAFELİ VE GERİ DÖNÜŞÜMDEN ÜRETİLEN SATRANÇ BANKLAR

Kocasinan Belediyesi, Kayseri’de ilk olma özelliğiyle tamamen geri dönüşüm malzemesinden üretilen ve sosyal mesafenin korunması konusunda simgesel olabilecek olan satranç bankları parklara yerleştirdi. Gençlerin ve çocukların yeni yapılan banklarda satranç oynarken ziyaret eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Geleceğimizin teminatı yavrularımıza yönelik yaptığımız çalışmalarla, onların sosyalleşmesine, fiziksel ve zihinsel yönden gelişmelerine büyük katkı sağlıyoruz.” dedi.

Yeni uygulama sayesinde çocukların parklarda hem eğleneceğini hem de öğreneceğini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: “Gelecek nesillere daha güçlü ve daha yaşanabilir bir Kocasinan bırakmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda geleceğimizin teminatı yavrularımıza yönelik sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgili her alanda eğitim vererek, onların sosyalleşmesine, fiziksel ve zihinsel yönden gelişmelerine katkı sağlıyoruz. Bu noktada çocukları ve gençleri satranç ile buluşturmak ve satranca olan ilgilerini artırmak amacıyla parklara satranç bankları yerleştirildi. Geleceğimizin teminatı yavrularımız, daha işlevsel hale gelen parklarımızda hem eğlenerek öğrenecek hem de sosyalleşerek keyifli zaman geçirecekler. Bütün gayretimiz; Büyük ve Güçlü Türkiye’nin

yarınları olan evlatlarımızın daha iyi bir şekilde yetişebilmesi içindir. Biz onların geleceği adına yarınlarda huzurlu ve mutlu olmaları için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Çolakbayrakdar, onlarla sosyal mesafe kuralına uygun olarak sohbet etti ve satranç takımı hediye etti.

Türkiye Satranç Federasyonu Kayseri İl Temsilcisi Veysi Arslan ise Kayseri’de bir ilk olan uygulamadan dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Avukat Ahmet Ulucan İlkokulu Müdürü de akıl oyunlarının eğitim açısından çok önemli olduğuna dikkat çekerek, çocukların parklarda hem eğleneceğini hem de öğreneceğini belirtti.

Barbaros Mahallesi Muhtarı Levent Karakaya ise Kocasinan Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “Bu güzel faaliyetlerle gençlerimiz hem daha iyi donanımlı hale gelecek hem de daha güzel verimli vakit geçirecekler.” dedi.

Öte yandan sadece karşılıklı iki kişinin oturabileceği şekilde dizayn edilen ve orta bölümünde satranç oynanabilen banklar, tamamen geri dönüşüm malzemesinden üretilmesi ile sosyal mesafenin korunması konusuyla da dikkat çekiyor. (kurum haberi)