“Kayseri´de muhalefetin işlevsel hale gelmesini istiyoruz”
İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı, seçimden sonraki 5 ayda gerçekleştirilen Belediye Meclisi faaliyetleri hakkında basın açıklaması yaptı.
Tarih: 23.8.2019 11:13:55/ 874okunma / 0yorum

Yapılan açıklamaya İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Süleyman Bozkurt, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, parti ilçe başkanları ve belediye meclis üyeleri katıldı. Muhalefetin demokrasi olan bir ortamda mutlu olması gerektiğini söyleyen İl Başkanı Bozkurt, “Yerel seçimlerin ardından 5 ay gibi bir süre geçti. Bu süre içerisinde biz İYİ Parti olarak, belediyelerde meclis üyelerimiz marifetiyle neler yaptığımızı aktarmak için buradayız. Bunları aktarmak isteme sebebimiz, biz muhalefetin demokraside işlevsel hale gelmesini istiyoruz. Bizi ilgilendiren kısmı şehrimizdir ve şehrimizde muhalefetin işlevsel hale gelmesini istiyoruz. Seçimlerden önce çeşitli vaatlerimiz vardı ve bunlardan en önemlisi, adaylarımızı nitelikli insanlardan oluşturacağız dedik. Bunu da yaptığımızı düşünüyorum. O zaman da dedik ki bizim adaylarımız, şehrin sorunlarına vakıf ve çözüm önerileri olan insanlar olacak ve gerçekleştirdik. Milletimizin bize verdiği muhalefet göreviyle, meclis üyelerimizin çok nitelikli olduklarını iddia ettik ve 5 ay içerisinde arkadaşlarımız bu iddiamızı gerçekleştirdiler. Başında da söylediğim gibi, muhalefet demokraside çok büyük önem arz etmektedir. Demokrasi muhalefetin mutlu olduğu bir rejimdir aslında. Muhalefet mutlu, huzurlu ve güvenli değilse demokrasiden tabii ki söz etmemiz mümkün değil. Bu nedenle muhalefet kurumunu demokrasi adına etkili hale getirebilmek için yaptığımız faaliyetleri denetim içerisinde takip ettiğimizi aktarmak istedik” dedi. 
Seçimde not aldıkları sorunları mecliste dile getirdiklerini ve çözümler için ellerinden gelen gayreti sergilediklerini söyleyen İYİ Parti Belediye Meclisi Grup Başkanı Kazım Yücel ise, “Biz seçimde sıkıntılarını dinlediğimiz vatandaşları not edip ilçe başkanımıza ve il başkanımıza iletmiştik. Bu notları ilerleyen dönemlerde hem Kocasinan´da şahsım ve arkadaşlarımla, hem de Büyükşehir Belediyesinde özelikle İncesu Belediye Başkanımızla güzel bir uyum içerisinde üsule uygun bir şekilde gündeme taşıdık. Önemli olan İncesu´ya hizmet ve bir şeyler götürebilmek. Tek belediyemiz var ve ora için elimizden gelen gayreti orada sergiliyoruz” diyerek meclis gündemine taşıdıkları sorunları şu şekilde açıkladı; 
"Mesken sorunu Kayseri´de büyük sorunlardan biri" 
“Mesken sorunu Kayseri´de en büyük sorunlardan bir tanesi. 100 bine yakın vatandaşımızın evi var oturuyor ama evi yok. Kat irtifakından bir tapusu var, bu da demektir ki elektriği suyu 2 katı ödüyor. Vatandaş evi için bankaya gittiğinde kat irtifakı olduğu için evinin değeri düşüyor. Gerçek değerleri olmadığı gibi, bu vatandaşlarımız elektrik ve suyu fazla ödüyor. Bunu ilk mecliste biz gündeme getirdik ve belediyede bir komisyon kurulmasına vesile olduk. Bu sorunu masaya yatırdık ve görüşmelere devam ediyoruz ve Kayseri´de bu sorunu çözmek için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz” 
"Kayseri festivaller şehri olsun istedik" 
“Aslında festivaller belediyenin işi ama bunun arkasında ticaretimizde eksiklik var. Kayseri´de yıllar önce herkes farklı tarzda insanlar görürdü ama şimdi bir tane turist görmüyoruz. Valilik sitesinde Kayseri´ye 150 bin tane giriş ve konaklama yapan kişilerin birçoğu, buradaki ciddi bir firmanın kayyum tarafından devralınmasıyla yarıya düşmüş ve turist değil iş adamı geliyor Kayseri´ye. Bizler buna turist diyoruz ama asla bir Fransız, Alman veya başka bir millet görmüyoruz. Bununla ilgili festivale neden olacak bir sürü şeyimiz olduğunu meclise sunduk. Kayseri festivaller şehri olmalı ve yerli turist buraya gelmeli. Kapadokya gibi bir yere 3 milyon turist geliyor ve biz buradan hiç turist çekemiyoruz. Festivallerle Kayseri´yi anlatalım yanınca mı göreceğiz turistik yerleri. Tarihimizi sergileyelim istedik teklifimizde” 
"Askeri alanlar Millet bahçesine dönüştürülüyor" 
“Ankara´dan bir haber geldi ve denildi ki Hava İkmal arazisi üzerine Millet Bahçesi yapılacak. Kimse kendine pay çıkarmasın ama askeri arazileri devlet politikası gibi düşünün Millet Bahçesine dönüştürüyorlar. Kayseri´de de 3 milyon 255 bin metrekarelik Hava İkmal arazisinin bir kısmında askeri konutlar olduğu için şimdilik beklesin, biz 1 milyon 255 bin metrekaresinde Millet Bahçesi yapacağız dediler. Biz de bir açıklama yaparak dedik ki, sadece bununla sınırlı mı çünkü kanunen bu arazilerin yüzde 60´ının imara açılması lazım. Çünkü bu alanda lojmanlar kaldırılıp bina yapılırsa, burada Erciyes´ten gelen rüzgar kesilecek ve şehir merkezinde belli bir süre sonra hava kirliliği meydana gelecek dedik” 
"Fakirin semtinde su 4,5 TL , zenginin semtinde 1,5 TL" 
“Suyu en zengin semtlerden Çay Bağlarında 1,5 TL´ye verip, dar gelirli vatandaşlara 4,5 TL´ye veriyor. mesken alamayanlar daha fazla ödüyorlar. Çay Bağları nasıl oluyor da 1,5 TL´ye alıyor dedik ve gündeme getirdik ve dedik ki bu işi beceremiyorsa yetkili istifa etsin. Bizden sonra istifa etti ama hala su fiyatları düşmedi. 1,5 TL´ye Kayserimizde su var ama belediye bu işte ben de varım dediği için, 4,5 TL´ye içen bizler de varız” 
"Hep muhalefet olmayıp alternatif de sunuyoruz" 
“Sahabiye mahallesinde biz baktık ki sorun var ve nasıl çözeriz diye düşündük. Sayın başkanımız dedi ki ´Sahabiyedeki insanlara bir proje oluşmuş ve bizim destek olmamız lazım´. Kimin yaptığı hiç önemli değil ama bu iş yürümeli ve bizim burada bu işle ilgilenen herkese destek olmamız gerekir diye düşündük. Orada enflasyonik bir artış olmuştu ve yapan firma mal edeceği rakama edemez hale geldi ve belki daha da üstünü buldu fiyatı. O da ihale şartnamesinde değiştirilen kendi tek taraflı fesih hakkını kullanmak istedi ama biz dedik ki hayır buna gerek yok. Biz de size destek olacağız. Sahabiye´de 6 bin konut var ve biz mağduriyetlerin vesilesi değil desteği olacağız dedik” ifadelerini kullandı. 
Kazım Yücel, konuşmasını sonlandırırken yanlışlara her zaman mutlaka ses çıkaracaklarını belirtti.  (İHA)
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ARIK´TAN KAN ÜRÜNLERİNDE YAŞANAN GELİŞMELERE TEPKİ
ARIK´TAN KAN ÜRÜNLERİNDE YAŞANAN GELİŞMELERE TEPKİ
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Sağlık Bakanlığı, SGK ve Kızılay arasında imzalan protokol ile kan ve kan ürünlerinden elde edilen plazmanın yerli üretimi ihalesini TBMM gündemine taşıdı.
FETÖ BORSASI ARAŞTIRILMALI
FETÖ BORSASI ARAŞTIRILMALI
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık´ın “FETÖ Borsası”nın araştırılması istemiyle verdiği Araştırma Önergesi iktidar partisi ve MHP´nin oylarıyla reddedildi. Önerge üzerinde konuşan Arık, para karşılığında FETÖ sanıklarının aklandığını belirterek, “Zenginlerin suç işleyip yoksulların cezalandırıldığı bu çarpık düzen sizleri rahatsız etmiyor mu? Oğlunu ve eşini 15 Temmuzda şehit veren Nihal Olçok´un ‘250 şehidi kaça sattınız, değdi mi aldığınız, verdiklerinize?´ diye isyan etmesinden hiç rahatsızlık duymuyor musunuz?” dedi.
ÖZER´DEN, ÖZHASEKİ´YE TEPKİ
ÖZER´DEN, ÖZHASEKİ´YE TEPKİ
Katıldığı bir televizyon programında CHP´yi bölücülük yapmakla suçlayan AKP Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki´ye CHP İl Başkanı Ümit Özer tepki gösterdi. Özhaseki´nin çözüm sürecinin hızlı savunucularından olduğunu belirten Özer, “Biz Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin takılmasını istedik diye bölücü oluyormuşuz. Herkes iyi bilmelidir ki, asıl bölücü teröriste gerilla diyenlerdir” diye konuştu.
İyi Parti meclis üyeleri istişare yaptı
İyi Parti meclis üyeleri istişare yaptı
İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı, Kayseri Milletvekili Dursun Ataş´ın katılımları ile merkez ilçe başkanları ve meclis üyeleri ile 31 Mart yerel yönetimler seçimi sonrası 3 aylık dönem değerlendirme ve istişare toplantısı yaptı.
ARIK İŞ BAHANESİYLE ÜMRE ZİYARETİNİ İDDİASINI MECLİSE TAŞIDI
ARIK İŞ BAHANESİYLE ÜMRE ZİYARETİNİ İDDİASINI MECLİSE TAŞIDI
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Su ve Kanalizasyon İşleri (KASKİ) yetkililerinin su ve kanalizasyon görüşmeleri yapmak bahanesiyle Suudi Arabistan´a Umre ziyaretine gittikleri iddiasını meclise taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY´ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Arık, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkıyla yapılan Umre ziyareti dinimizce caiz midir?” diye sordu.
CHP´Lİ ARIK MAĞDUR İŞÇİLERİ TBMM´YE TAŞIDI
CHP´Lİ ARIK MAĞDUR İŞÇİLERİ TBMM´YE TAŞIDI
Suudi Arabistan´da mağdur olan işçilerin feryadına CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ses verdi. İşçilerin mağduriyetini TBMM´ye taşıyan Arık, Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu´nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.
"OLDU BİTTİYE GETİRMEYİN"
"OLDU BİTTİYE GETİRMEYİN"
İyi Parti Kayseri İl Teşkilat Başkanı E. Albay Sebati Ataman, çıkarılacak yeni yasa ve bedelli askerlik sistemi yeniden gözden geçirilmeli diyerek, “biz yaptık oldu anlayışından vaz geçilmelidir” dedi.
Ataş´ın Önergesi Reddedildi
Ataş´ın Önergesi Reddedildi
İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş´ın bir süre önce Meclis gündemine taşıdığı Suriyelilerle ilgili araştırma önergesi kabul edilmedi. Ataş, “Suriyelilere harcanan 37 Milyar doların neden vatandaşlara harcanmadığıyla ilgili Meclise sunduğum araştırma önergem maalesef AKP, MHP ve HDP oyları ile reddedilmiştir” dedi.
Palancıoğlu; "katılımcılığa ve şeffaflığa önem vereceğiz”
Palancıoğlu; "katılımcılığa ve şeffaflığa önem vereceğiz”
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 2020-2024 yılları arasında gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetlerin planlaması için yapılan toplantı da yatırımların yıllar itibari uygulama takviminin belirleneceğini söyledi.
ATAŞ´TAN ÖNERGE, ARIK´TAN TEKLİF
ATAŞ´TAN ÖNERGE, ARIK´TAN TEKLİF
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, emeklilerin kendileriyle ilgili kararlarda söz sahibi olabilmesi için Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu´nda değişiklik yapılması için kanun teklifi verirken, İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türk Silahlı Kuvvetlerinde yaşanan kazaların araştırılması ve önlemlerin alınması için Meclis araştırma önergesi verdi.
SANDIKLARA SAHiP  ÇIKAMADIK
SANDIKLARA SAHiP ÇIKAMADIK
AK Parti´nin 31 Mart Yerel Seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, "Seçimlerin kazanılıp kaybedilmesi sadece adayla olan bir iş değil. Sandık güvenliği çok önemliymiş, partimize düşen en önemli görev sandık güvenliğini sağlamakmış. Sandıklara sahip çıkma noktasında bu seçimlerde yetersiz kaldığımızı kendimiz de görüyoruz” dedi.
ATAŞ, VATANDAŞLARI DİNLEDİ, PROJELERİNİ ANLATTI
ATAŞ, VATANDAŞLARI DİNLEDİ, PROJELERİNİ ANLATTI
İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve aynı zamanda Milletvekili Dursun Ataş, gittiği her yerde coşkuyla karşılanıyor. Ataş´a yoğun ilgi gösteren vatandaşlar dertlerini anlatıp, çözüm istiyor.
ÖZVARİNLİ´DEN SEÇMENE BİRLEŞME ÇAĞRISI
ÖZVARİNLİ´DEN SEÇMENE BİRLEŞME ÇAĞRISI
İYİ Parti´nin Kocasinan Belediye Başkan adayı Dr. Hasan Sami Özvarinli, Kayseri´deki memleket evlatlarına çağrıda bulunarak,”Bir an kırılmış, öfkelenmiş olabilirler. Bir an kendine başka yol çizmiş olan arkadaşlarımız olabilir. Zaman geç değildir, bu kentte ve Kocasinan ilçemizde yaşayan memleket evlatları arkadaşlarımızın bir kez daha düşünüp, yol ayrımında değil, yol birliğinde buluşmalılar.31 Mart´ta kol kola yürümeliyiz” dedi.
ÖZVARİNLİ; “CELLÂDINIZA ÂŞIK OLMAYI BIRAKIN ARTIK”
ÖZVARİNLİ; “CELLÂDINIZA ÂŞIK OLMAYI BIRAKIN ARTIK”
İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Sami Özvarinli Sancaktepelilerle buluştu.
Mahalle Konseyleri ile Halkın Sorunu Olmayacak
Mahalle Konseyleri ile Halkın Sorunu Olmayacak
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, kuracakları Mahalle Konseyleriyle halkın olası sorunlarından anında haberdar olup, anlık çözüm üreteceklerini söyledi.
Haymana: Umutları Boşa Çıkarmayacağız
Haymana: Umutları Boşa Çıkarmayacağız
İyi Parti Talas Belediye Başkan Adayı Av. Osman Haymana, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dursun Ataş ile yaptığı esnaf ziyaretinde, halkın sevgisi ile karşılaştı. Kafeteryalardaki gençler Av. Haymana´yı bağrına basıp, “Talas´ta umudumuz Osman Haymana” dediler.
PROJELER İÇİN BİLİMSEL ÇALIŞMA
PROJELER İÇİN BİLİMSEL ÇALIŞMA
Talas Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı´nın AK Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi için hazırlanan projelerin altyapısını bilimsel olarak desteklemek için şehirdeki akademik ve teknolojik çevrelerle toplantı yaptı.
"Halk Değişim İstiyor, Biz Kazanacağız"
"Halk Değişim İstiyor, Biz Kazanacağız"
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, Ak Parti Melikgazi İlçe Teşkilatına yaptığı ziyarette, “Yaptığımız ziyaretlerde görüyoruz ki halkımız değişim istiyor ve biz kazanacağız.” Dedi.
Halk Ekonomik Krizle Boğuşuyor, İktidar Para Saçıyor!
Halk Ekonomik Krizle Boğuşuyor, İktidar Para Saçıyor!
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, Cumhur İttifakının devlet imkanlarını kullanarak seçim kampanyası yürüttüğüne dikkat çekerek, seçim kampanyasının adil ve eşit olmadığına dikkat çekti.
ERDOĞAN, ÖZHASEKİ İÇİN OY İSTEDİ
ERDOĞAN, ÖZHASEKİ İÇİN OY İSTEDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri mitinginde yaptığı konuşmasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Özhaseki için Kayserililerden Ankara´daki yakınlarından oy istemelerini istedi.
Kadınlara İş ve Aş Vereceğiz
Kadınlara İş ve Aş Vereceğiz
Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, kadınlar için geliştirdiği ve en önemli hayallerinden biri olan ‘Hanımeli Projesi´ni 5 yıl önce hayata geçirilen Mersin´in Mezitli ilçesinde yerinde inceledi. Dr. Karaoğlu, “Projeyi hayata geçiren Mezitli Belediyesi ödülüne layık görülmesi, tasarladığımız projelerin doğru ve yerinde olduğunu gösteriyor” dedi.
“GÖRECEKSİNİZ KOCASİNAN BİZİ TANIDIKÇA ÇOK SEVECEK”
“GÖRECEKSİNİZ KOCASİNAN BİZİ TANIDIKÇA ÇOK SEVECEK”
Millet İttifakının İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Sami Özvarinli, Kocasinan´da bir semt pazarını ziyaret etti, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Özvarinli´ye yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, fotoğraf çektirmek için sıraya girerken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener´i ve sizi çok seviyoruz diyen iki pazarcıyla Özvarinli arasında keyifli diyalog yaşandı.
Mahmut Arıkan: “Göç vermeyen bir Pınarbaşı arzuluyoruz”
Mahmut Arıkan: “Göç vermeyen bir Pınarbaşı arzuluyoruz”
Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mahmut Arıkan, Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Vacit Kip ile beraber muhtarlarla yaptığı istişare toplantısında, “Göç vermeyen bir Pınarbaşı arzuluyoruz” dedi.
 CHP´de 4 meclis üyesi adayı adaylıktan çekildi
CHP´de 4 meclis üyesi adayı adaylıktan çekildi
31 Mart yerel seçimleri öncesi İYİ Parti ile millet ittifakı yapan Cumhuriyet Halk Partisi´nde belediyelerin meclis üyesi adaylığı listelerinin belirlenmesinin ardından açıklanan listeler krize yol açtı. Kayseri´de CHP´li 4 meclis üyesi adayı, adaylıktan çekildi.
ŞEHRİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
ŞEHRİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Dursun Ataş, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Ataş, Sanayi Odası, Şeker Fabrikası ve Sivaslı Dernekler Platformunu ziyaret etti. Ziyaretlerde hedeflerini anlatan Ataş, “Şehrin sorunlarının çözümü için çalışacağız. Yandaşa değil, vatandaşa yatırım yapacağız. Ayırmadan, kutuplaştırmadan, herkese eşit hizmet sunacağız. İnsanın ön planda olduğu projelere imza atacağız ” ifadelerini kullandı.
“AÇILIM YAPANLAR ASIL BEKA SORUNUDUR”
“AÇILIM YAPANLAR ASIL BEKA SORUNUDUR”
İYİ Parti Milletvekili ve aynı zamanda Millet İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, Tomarza´da Belediye Başkan adayı Osman Koç´un, seçim irtibat bürosu açılışında konuştu.
ÖZVARİNLİ: NE YAPTIĞINI BİLEN BİR YÖNETİM OLACAĞIZ
ÖZVARİNLİ: NE YAPTIĞINI BİLEN BİR YÖNETİM OLACAĞIZ
İYİ Parti Kocasinan Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Sami Özvarinli, Esnaf ziyaretinde yaptığı konuşmasında, yerel yönetimlerde iktidar oldukları gün ne yaptığını bile bir yönetim olacaklarını söyledi…
Saadet Partisi İl Başkanı Ürkündaş oldu
Saadet Partisi İl Başkanı Ürkündaş oldu
Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan´ın Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanmasının ardından yeni İl Başkanı da belli oldu.
“TALAS´TA, KAYSERİ´DE VE TÜRKİYE´DE DEĞİŞİM ŞART”
“TALAS´TA, KAYSERİ´DE VE TÜRKİYE´DE DEĞİŞİM ŞART”
İYİ Parti Kayseri Milletvekili ve aynı zamanda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, Talas´ta partinin Belediye Başkan adayı Osman Haymana´nın seçim bürosu açılışına katıldı. Burada kalabalığa seslenen Ataş, “25 sene belediyecilik yapıp, 25 sene sonunda bu ‘Biz bu şehirlere ihanet ettik´ diyenlere cevabı vermek vatandaşa düşüyor” dedi. Ataş, ayrıca “Bizim uçuk kaçık projemiz yok. Biz herkese eşit hizmetin derdindeyiz” ifadelerini kullandı.
“AVM YAPA  YAPA ESNAFI BİTİRDİK”
“AVM YAPA YAPA ESNAFI BİTİRDİK”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, ziyaretlerini sürdürüyor. Karaoğlu, STK ziyaretlerinin yanı sıra çarşı ziyareti ile de vatandaşlarla bir araya geldi, projelerini anlattı.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ulker gazetesi
Son Sayı
Önceki Sayılar
GAZETE MANŞETLERİ

EN ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Cennet için ibadet geçersizdir…

Hacı Bektaşı Veli
Yolcu uçaklarının çoğunun yolcu başına bir kilometrede yaktıkları yakıtın arabalarınkinden daha az olduğunu biliyor muydunuz?

İlginç Bilgiler