KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ VE KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI TEZSİZ YÜKSEK LİSANS VE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ VE KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI TEZSİZ YÜKSEK LİSANS VE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ VE KAYSERİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI TEZSİZ YÜKSEK LİSANS VE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile Kayseri Üniversitesi arasında Yüksek Lisans ve Eğitim konularında iş birliği protokolü imzalandı.

Kayseri Üniversitesindeki imza törenine, Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı SMMM Ali YEDİKAYA, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş KARAMUSTAFA ile Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Temel Eğitim ve Staj Merkezi yönetim Kurulu ve Kayseri Üniversitesi Yönetimi katıldı.

Başkan YEDİKAYA konuşmalarında,” Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetimi olarak odamızı temsil etmek ve kurum ve kuruluşlarla ilişkilerimizi güçlendirmek amaçlı farklı zamanlı olarak Üniversitelerle görüşmeler düzenledik ve ziyaretler gerçekleştirdik. İmzalanan bu protokol sadece Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na kayıtlı üyelerimizi kapsamıyor. Stajyer ve mesleğe girecek stajyer adaylarını da kapsıyor. Ayrıca Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının da yer aldığı Anadolu Odalar Platformuna kayıtlı üyeler ile stajyer ve aday stajyerleri de kapsıyor. Bu protokol sayesinde yüksek lisans yapmak isteyen üyelerimizin eğitimlerine önemli katkı sağlamış olacağız. Üye ve Stajyerlerimiz için yüksek lisans anlaşması yaparak kariyer hedeflerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Protokole göre Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyelerinin ve Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın da yer aldığı Anadolu Odalar Platformuna kayıtlı üyelerin, stajyer ve aday stajyerlerin Tezsiz Yüksek Lisans eğitimi almalarının sağlanması ve verilecek eğitimlere ilişkin şartların düzenlenmesi konularında Kayseri üniversite ile Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası çalışmalar yürütecek.

Rektör Karamustafa, “Bugün burada Üniversitemiz ile Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası arasında başta tezsiz yüksek lisans ve eğitim işbirlikleri kapsamında iyi niyet protokolü imzalamak için biraya geldik. Kayseri Üniversitesi her ne kadar Mayıs 2018’de kurulmuş olsa da birimleri köklü bir geçmişe sahiptir. Bu bağlamda, Uygulamalı Bilimler Fakültemiz köklü bir geçmişe sahip birimimizdir; önceden Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak özellikle muhasebe eğitiminde köklü bir geçmişe sahiptir; muhasebe eğitiminde deneyimli akademik alt yapısı bulunmaktadır. Ben imzalanan bu protokolün hem üniversitemize hem de Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na hayırlı olmasını dilerim. İmzalanan bu protokol ile üniversitemiz iş dünyası ve toplum ile bütünleşen üniversite olma özelliği ile ilgili eğitim alanında önemli katkılar oluşturacaktır” dedi.

Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yedikaya eğitim işbirliği ve iyi niyet protokolüne imza attı.(kurum haberi)