Herkes kendi siyasi rantının peşinde koşuyor

Melikgazi İlçe Başkanı Sinan AKTAŞ;Herkes kendi siyasi rantının peşinde koşuyor

Melikgazi İlçe Başkanı Sinan AKTAŞ;

Şehir merkezinde gezerken gördüm ki meydan ve surlar tamamen sarı kırmızı afişlerle donatılmış. Kayserispor’u borçlandırıp küme düşmesine neden olan milletvekilleri,belediye başkanları kim varsa hepsi sn. Cumhurbaşkanına teşekkür ediyorlar.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki alınan bu karar elbette ki bizleri çok memnun etmiştir. Takımımızın kümede kalması ve önümüzdeki yıl süper ligde mücadele edecek olması bizi ziyadesiyle sevindirmiştir. Diğer taraftan Kulüb başkanımız Sn. Berna Gözbaşı hanımefendinin gayret ve mücadelesi takdire şayandır. Kendisini tebrik ediyor. Önümüzdeki yıl yine kulüb başkanı olarak takımın başında olmasını arzu ediyoruz.

Ancak surlara ve meydana asılan afişlere baktığımızda diyoruz ki Kayserispor şampiyon oldu da bizim mi haberimiz yok acaba. Ortada bir başarı varda biz mi çözemedik durumu. Neyin teşekkürü? Neden Sn.Cumhurbaşkanı? Kararı alan TFF ve Kulübler birliği değil mi? Teşekkür edilecekse Kayserisporun bir başkanı var Sn. Berna Gözbaşı hanımefendi TFF ve Kulübler birliğine almış oldukları bu karardan dolayı bir tv proramında yada bir röportajda sorulursa teşekkür eder olur biter.

Yoksa özerk bir kurum olduğunu bildiğimiz TFF na ve Kulübler birliğine Sn. Cumhurbaşkanı küme düşen takımların kümede kalmaları için talimat mı verdiler. Eğer böyle ise durum çok daha vahim. Çünkü böyle bir durum farklı kurumlara da demek ki müdahale ederek talimat verilerek bir takım kararlar aldırılıyor demektir ki Bu durum devlet yönetiminde ne adalete nede hukuka uygundur. Doğruda bir şey değildir. Ancak Sn. vekillerin ve belediye başkanlarının doğrudan sn. Cumhurbaşkanına teşekkür etmeleri böyle bir algı oluşturuyor.

Ak partililer her türlü gelişmeden algı yönetimi ile kendilerine siyasi bir rant çıkarmak için çaba sarf ediyorlar. Burada da ortada bir başarı olmamasına rağmen hatta ve hatta kendi iç ve kısır çekişmelerinden dolayı takımın küme düşmesine sebep olmalarına rağmen böyle bir durumu sanki bir başarı varmış gibi afişlerle süsleyerek sunmaya çalışmaları gerçekten hem hayret edilecek hem de şaşılacak bir durum.

Bakınız gerek Kayseri spor konusunda gerekse şehrimize gelecek olan yatırımlar konusunda bir lobi çalışması olmazsa başarılı olmamız mümkün değil ki bugüne kadar zaten bunu yaşayarak gördük. En kısa zamanda Ankara ya bir Kayseri ofisi açılmalı ve bu ofis şehrimizin her türlü menfaatini tüm kurumlar nezdinde uzman kişiler tarafından 24 saat takip etmeli ve görüşmeler yapmalı. Tüm dünyada işler Lobi faaliyetleri ile yürütülüyor.

Ak parti her yerde birlik ve beraberlikten bahseder. Hiç de dillerinden düşürmezler. Ama şehrin menfaatleri ile alakalı olarak maalesef biz bu şehirde bir birlik ve beraberlik göremiyoruz. Herkes kendi siyasi rantının peşinde koşuyor.

Kayseri halkı ilk seçimlerde en kısa zamanda yıllardır aynı koltukta oturan bu yöneticilerden kurtulmalı ve değiştirmeli. Değilse Kayseri spor bırakın başarılı olmayı daha çok küme düşer haberiniz olsun.  (kurum haberi)