Anahtar Kelimeler: GÖZLERİ VATANDAŞIN CEBİNDE

CHP KAYSERİ İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER

 İYİ Parti'de ikinci Olağan Genel Kurul Heyecanı

“Kayserimizdeki bazı dağınıklıkları toplamak için aday oldum”

Kayseri sporumuza Çaykur rizespor karşısında bu akşam ki karşılaşmada başarılar diliyoruz

“YANDAŞI BIRAK VATANDAŞA BAK”

Ümit ÖZER; Türkiye kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydi

Dr. Karaoğlu: İstanbul Sözleşmesi İptal Edilmesin, Kadınlar Ölmesin

 Vali Günaydın'ın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

Melikgazi'den Hırka-i Şerif Camii yapımına destek

15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in annesi Huriye Yiğit: “Özlemimiz büyük ama gururumuz daha büyük”

Başkan Çolakbayrakdar: “15 Temmuz bir destandır”

Başkan Büyüksimitçi: "Birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızdan geçmişte olduğu gibi gelecekte de taviz vermeyeceğiz"

4 otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı

Başkan Nursaçan: “Türk Milletinin topyekûn 'Türkiye geçilmez' dediği tarihin adıdır 15 Temmuz”

Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturan Okullara Sertifikaları Verildi

Doktor Başkan'dan Kayseri'ye ikinci Tıp Fakültesi müjdesi

Yahyalı Gıda Üretim Akademisi eğitime başladı

 Kayseri Üniversitesi Rektörü Karamustafa, turizmi anlattı

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Erasmus+ Proje Tanıtım Toplantısı yapıldı

Rektör Karamustafa, Nevşehir ve Kayseri Turizminin Kapadokya Bölgesi Kapsamındaki Entegrasyonunu Değerlendirdi

GÖZLERİ VATANDAŞIN CEBİNDE

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te vatandaşın geçim sıkıntısını gündeme taşıdı. Asgari ücretten vergi kesintisi yapılmasına tepki gösteren Ataş, “İktidar, bütçe açığını vatandaşın cebinden çalarak kapatmaya çalışıyor” dedi.

Geçim sıkıntısı yüzünden toplu intihar olaylarının yaşandığına dikkat çeken Milletvekili Ataş, “AKP iktidarı krizin bedelini emeğiyle geçinen yoksul kesimlere ödetmeye devam ediyor. Halkı tasarrufa çağıran yöneticiler, büyük bir şatafat ve lüks içerisinde yaşamaya devam ederken halkın yoksulluğa mahkûm edilmesini kabul etmiyoruz. Krizin bedelini zaten sıkıntıda olan halka, çiftçimize, işçimize, memurumuza, emeklimize ödetilmesine hayır diyoruz” ifadelerini kullandı.

Hükümetin her geçen gün vatandaşın sırtına yeni vergiler yüklediğini ifade eden Milletvekili Dursun Ataş,  “Son olarak değerli konut vergisi üzerine düzenlemeler yapılmaktadır. Yani AKP Hükümetinin vatandaşlarımızın sırtına yüklediği vergilere yeni maddeyle bir yenisi daha eklenmektedir. Bu yöndeki kanun teklifi yasalaşırsa vatandaşın ödediği vergilere 3 yeni vergi daha eklenecektir. İktidar her ne kadar ‘Bu kanunla az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alacağız.’ diyerek algı oluşturmaya çalışsa da bugün hâlâ asgari ücretten vergi kesintisi yapılmaya devam edilmektedir. Her gün kişilerin harcamaları üzerinden alınan dolaylı vergilere zam yapılmaktadır. Görülen o ki bu vergiler, yoksulun yükünü hafifletmek için değil, sarayın bütçe açığını kapatmak için getiriliyor ama israf ve harcama o kadar fazla ki bu vergiler, ülkemizin bir yıllık bütçe açığını kapatmayı bırakın, bir aylık bütçe açığını bile kapatmaya yetmeyecektir” diye konuştu.

AKP hükümetinin yandaşa her türlü kolaylığı sağladığını ancak vatandaşın ve ülkenin rant ekonomisine mahkum edildiğini dile getiren Milletvekili Dursun Ataş, “Siyasi iktidar her fırsatta ‘Kriz yok.’ naraları atsa da, damat ‘Kriz var’ diyenleri terörist ilan etse de, ‘Enflasyon düşüyor, ekonomimiz büyüyor, uçuyor; işsizlik yok, kimse iş beğenmiyor.’ dese de attığı adımlar, aldığı kararlar ve çıkardığı kanunlar bu durumun tam tersini gösteriyor. Bakınız, çıkarılan bu kanun maddesi dahi krizin varlığını ortaya koyuyor. İktidar, bütçe açığını vatandaşın cebinden çalarak kapatmaya çalışıyor; yeni vergiler koyuyor, olan vergileri artırıyor, zam üzerine zam yapıyor ama kesinlikle yandaşlarına dokunmuyor. Tam aksine, yandaş şirketlere ait vergi borçlarını siliyor, bakanlara özel teşvikler çıkarıyor, yandaşlarını kurtaracak düzenlemeler yapıyor, kendi oluşturdukları zengin sınıfı daha da zengin etmek için uğraşıyor. Yani mevcut iktidar, ülkemizi, sadece parası olanın para kazandığı bir rant ekonomisine mahkûm ediyor.” Dedi   (Kurum Bülteni)