Anahtar Kelimeler: GÖZLERİ VATANDAŞIN CEBİNDE

FETÖ BORSASI’NI BAKAN’A SORDU

TSK’DA EMİR KOMUTA VE SİLAH ARKADAŞLIĞI RUHU YOK EDİLDİ

“DEVLET TİYATROLARI DA MI YALAN OLDU?”

Özhaseki, "Gelmiş geçmiş tüm iktidarlardan daha başarılıyız" 

DURSUN ATAŞ, MECLİS’TE İŞÇİLERİN SESİ OLDU

“Sorularımızın Yanıtını Alamadık”

Baki Ersoy: “Kayseri’ye yatırım ofisi açılması için görüşmeler yapıyoruz” 

Geleneksel Türk okçuluğu UNESCO tarafından insanlığın ortak mirası ilan edildi

Kayserispor’da 2 ayrılık

KADINA ŞİDDET

Bakan Albayrak açıkladı: Bankalar faiz oranlarını tek haneye düşürecek

Annelere manevi, otizmli çocuklarına fiziksel terapi 

Kayseri’de ilk defa siyah havuç hasadı yapıldı 

Kazancılar Çarşısı yeni ve modern görünüme kavuşacak 

Öğrencilere sağlıklı beslenme eğitimi 

"Öğretmenlerimizi ve eğitimi, bütün imkânlarımızla desteklemeye devam edeceğiz”

Aladağlar Milli Parkı'nda kitap dağıtımı 

309 bin öğrenci ders başı yaptı

Kayseri yeni eğitim öğretim yılına hazır

OSB Teknik Koleji Atletik Spor Kulübü Üniversite Kazandırmaya Devam Ediyor

Kayseri´de 305 bin 152 öğrenci karne sevinci yaşadı

GÖZLERİ VATANDAŞIN CEBİNDE

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te vatandaşın geçim sıkıntısını gündeme taşıdı. Asgari ücretten vergi kesintisi yapılmasına tepki gösteren Ataş, “İktidar, bütçe açığını vatandaşın cebinden çalarak kapatmaya çalışıyor” dedi.

Geçim sıkıntısı yüzünden toplu intihar olaylarının yaşandığına dikkat çeken Milletvekili Ataş, “AKP iktidarı krizin bedelini emeğiyle geçinen yoksul kesimlere ödetmeye devam ediyor. Halkı tasarrufa çağıran yöneticiler, büyük bir şatafat ve lüks içerisinde yaşamaya devam ederken halkın yoksulluğa mahkûm edilmesini kabul etmiyoruz. Krizin bedelini zaten sıkıntıda olan halka, çiftçimize, işçimize, memurumuza, emeklimize ödetilmesine hayır diyoruz” ifadelerini kullandı.

Hükümetin her geçen gün vatandaşın sırtına yeni vergiler yüklediğini ifade eden Milletvekili Dursun Ataş,  “Son olarak değerli konut vergisi üzerine düzenlemeler yapılmaktadır. Yani AKP Hükümetinin vatandaşlarımızın sırtına yüklediği vergilere yeni maddeyle bir yenisi daha eklenmektedir. Bu yöndeki kanun teklifi yasalaşırsa vatandaşın ödediği vergilere 3 yeni vergi daha eklenecektir. İktidar her ne kadar ‘Bu kanunla az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alacağız.’ diyerek algı oluşturmaya çalışsa da bugün hâlâ asgari ücretten vergi kesintisi yapılmaya devam edilmektedir. Her gün kişilerin harcamaları üzerinden alınan dolaylı vergilere zam yapılmaktadır. Görülen o ki bu vergiler, yoksulun yükünü hafifletmek için değil, sarayın bütçe açığını kapatmak için getiriliyor ama israf ve harcama o kadar fazla ki bu vergiler, ülkemizin bir yıllık bütçe açığını kapatmayı bırakın, bir aylık bütçe açığını bile kapatmaya yetmeyecektir” diye konuştu.

AKP hükümetinin yandaşa her türlü kolaylığı sağladığını ancak vatandaşın ve ülkenin rant ekonomisine mahkum edildiğini dile getiren Milletvekili Dursun Ataş, “Siyasi iktidar her fırsatta ‘Kriz yok.’ naraları atsa da, damat ‘Kriz var’ diyenleri terörist ilan etse de, ‘Enflasyon düşüyor, ekonomimiz büyüyor, uçuyor; işsizlik yok, kimse iş beğenmiyor.’ dese de attığı adımlar, aldığı kararlar ve çıkardığı kanunlar bu durumun tam tersini gösteriyor. Bakınız, çıkarılan bu kanun maddesi dahi krizin varlığını ortaya koyuyor. İktidar, bütçe açığını vatandaşın cebinden çalarak kapatmaya çalışıyor; yeni vergiler koyuyor, olan vergileri artırıyor, zam üzerine zam yapıyor ama kesinlikle yandaşlarına dokunmuyor. Tam aksine, yandaş şirketlere ait vergi borçlarını siliyor, bakanlara özel teşvikler çıkarıyor, yandaşlarını kurtaracak düzenlemeler yapıyor, kendi oluşturdukları zengin sınıfı daha da zengin etmek için uğraşıyor. Yani mevcut iktidar, ülkemizi, sadece parası olanın para kazandığı bir rant ekonomisine mahkûm ediyor.” Dedi   (Kurum Bülteni)