Gezici Kanser Aracı Talas’ı Tarıyor

TALAS BELEDİYESİ’NİN ‘ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR’ İLKESİYLE SAĞLIK HİZMETLERİNE KAZANDIRDIĞI GEZİCİ KANSER TARAMA ARACI ÇALIŞMALARINI BÜTÜN HIZIYLA SÜRDÜRÜYOR.TALAS BELEDİYESİ’NİN ‘ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR’ İLKESİYLE SAĞLIK HİZMETLERİNE KAZANDIRDIĞI

Talas Belediyesi’nin ‘Erken teşhis hayat kurtarır’ ilkesiyle sağlık hizmetlerine kazandırdığı Gezici Kanser Tarama Aracı çalışmalarını bütün hızıyla sürdürüyor. Özellikle kırsal mahallelerde hizmet veren araçla nisan ayından bu yana toplam 339 kanser testi yapıldı.
Talas Belediyesi’nin hazırlayarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis ettiği Gezici Kanser Tarama Aracı, uzman ekiplerle birlikte kırsal mahalleleri gezip kanser taraması yaparak hastalığın erken teşhisine imkan sağlıyor. Kuruköprü Mahallesi ile başlayıp Kepez, Süleymanlı, Reşadiye ve Zincidere mahalleleriyle devam eden kanser tarama çalışmasında şu ana kadar 117’si mamografi testi olmak üzere toplam 339 test yapıldı. Konuyla ilgili düşüncelerini paylaşan mahalle sakinleri de hizmetin çok yerinde ve yararlı olduğuna dikkat çekerek; "Bu hizmetin buraya gelmesinde vesile olan başta Başkan Yalçın olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Burada başta mahallemiz kadınları olmak üzere çoğumuzun sürekli şehre gitme imkanı olmayabiliyor. Bu hizmet böylece ayağımıza gelmiş oldu. Başta Başkan Yalçın olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Her hafta perşembe günü bir kırsal mahalleye giden Gezici Kanser Tarama Aracı, 21 Eylül Perşembe, Çömlekçi Mahallesi’nde olacak.