Genç kızın montundan telefonu alarak cebine koydu

KAYSERİ İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ YANKESİCİLİK VE DOLANDIRICILIK BÜRO AMİRLİĞİ EKİPLERİNCE YAPILAN ÇALIŞMALARDA; YANKESİCİLİK SURETİYLE CEP TELEFONU ÇALAN BİR KİŞİ YAKALANDI. OLAY İSE, GÜVENLİK KAMERALARINCA SANİYE SANİYE KAYDEDİLDİ.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda; yankesicilik suretiyle cep telefonu çalan bir kişi yakalandı. Olay, güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.
Edinilen bilgiye göre, Cumhuriyet Mahallesi Sur Caddesi üzerinde meydana gelen olayda bir kişi, yürüyen merdivenlerde önünde bulunan genç kızın montunun cebinden telefonu alarak cebine attı. Bir süre sonra durumu fark eden genç kız, polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine çalışma başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, yankesicilik olayını O.K.B.’nin gerçekleştirdiği tespit edildi. Ekiplerce düzenlenen operasyonla O.K.B. yakalanırken, telefon da bulunarak sahibine teslim edildi.
Öte yandan, O.K.B.’nin genç kızın montundan telefonu alarak cebine koyduğu anlar güvenlik kameralarınca kaydedildi.