Anahtar Kelimeler: Erciyes’ sömestir tatili geçiyor

Talas Belediyesi Meclis Üyesi Kerem Özden’e tepki gösterdi

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI PARA DEĞİL MASKE İSTİYOR”

DURSUN ATAŞ, BAKAN’A VATANDAŞIN HALİNİ SORDU!

MHP’Lİ ERSOY YEREL MEDYANIN SESİ OLDU!

Özhaseki’ye proje sunumu

CHP’Lİ ARIK’TAN KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI ERSOY’A TEPKİ

“PLANLAMADA EKSİKLİKLER VAR”

TOPLU ULAŞIMA SOSYAL MESAFE AYARI

Pandemi Kurulu Vali Günaydın Başkanlığında Toplandı

 Koronavirüsten dolayı nikahlar ertelendi

Korona virüs nedeniyle meydanlar boş kaldı

Trafik ışıklarında 'Evde Kal' uyarısı

Polis ekiplerinden yaşlılara kesintisiz hizmet

davetsiz nikah tedbiri

 İl Milli Eğitim Müdürü Ekinci maske üretiyoruz

AGÜ’den Gençlere Online Destek Programı

Kütüphanelere evlerinizden bağlanın

SOCAR Türkiye, gençleri geleceğe hazırlıyor

 Kayseri Üniversitesi Uzaktan Öğretime Hazır

Uzaktan eğitimde öğrenciler televizyon başına geçti

Celalettin Ekinci:  "Eğitim öğretim her aşamada devam ediyor"

Erciyes’te sömestir tatili dolu dolu geçiyor 

Murat Cahid Cıngı, “Neredeyse Türkiye’nin 81 ilinden misafirlerimizi ağırlıyoruz” dedi.


Erciyes Kayak ve Turizm Merkezi’nde, sömestir tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, “Neredeyse Türkiye’nin 81 ilinden misafirlerimizi ağırlıyoruz” dedi. 
Türkiye’nin önemli kayak ve kış turizmi merkezlerinden biri olan Erciyes’te, sömestir tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor. Özellikle hafta sonlarında binlerce kişinin gittiği Erciyes’te, sömestir tatili içinde tedbirler artırıldı. 
Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, “Kayak merkezlerinin en önemli dönemleri sömestirlerdir. Aslında bakarsanız tüm dünyada kayak yılbaşından itibaren başlar. Yılbaşını dağlarda geçirmek isteyen kitleler dağa gittikten sonrada artık sezonu daha da hareketlendirirler. Hemen akabinde de zaten Türkiye’de sömestir tatili başlıyor. Bizde Erciyes ailesi olarak sömestri de çok yoğun bir dönem geçiriyoruz. Şuanda Türkiye’nin 81 vilayetinden neredeyse misafirlerimiz Erciyes’te aile boyu sömestri tatilini değerlendirmek, kayak yapmak, dağlarla hemhal olmak ve karla iç içe olmak için Kayseri’deler. Bunun yanında da zaten devam eden direk seferlerimiz ile beraber dünyanın birçok ülkesinden de yabancı misafir ağırlıyoruz. Dolayısıyla Erciyes artık uluslararası bir turizm merkezi olarak tüm dünyaya hizmet eder vaziyete geldi. Sömestri de bizde tedbirlerimizi artırıyoruz, çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Öncelikle tatil dönemlerinde Pazar günlerinde vermiş olduğumuz hizmetlerimizi sömestri de her gün veriyoruz. Bunların arasında en fazla havaalanından Erciyes’e Büyükşehir Belediyemizin koymuş olduğu direk otobüs seferleri dikkat çekiyor. İstanbul’dan, Antalya’dan, İzmir’den veya dünyanın başka muhtelif memleketlerinden Kayseri Havaalanına gelen misafirlerimiz sanki şehir içinde bir yere ulaşıyor gibi Erciyes’e rahatlıkla belediye otobüsleri ile gelebiliyorlar. Bunun yanında biliyorsunuz Erciyes’in 25 kilometrelik bir alanının her tarafında kayak faaliyeti sürdürülüyor ve 4 farklı giriş noktası var. Sömestri boyunca bu 4 kapı arasında ring seferlerimizi koyduk. Misafirlerimiz kayarak ulaşmak istedikleri yerlere eğer yorgunlarsa otobüsle ulaşıyorlar. Bu da özellikle yerli ve yabancı misafirlerimiz açısından oldukça takdir gören ve beğenilen bir hizmet olarak karşılanıyor” ifadelerini kullandı.  (İHA)