Anahtar Kelimeler: Çiftçilerimizin desteğe ihtiyacı

Çiftçilerimizin desteğe ihtiyacı var

Çiftçilerimizin desteğe ihtiyacı var

Melikgazi İlçe Başkanı Sinan AKTAŞ,

Kayserimizde belediyelerin o kadar çok gereksiz ve önceliği olmayan harcamaları var ki. Özellikle günümüzde bunları yapmamak ve tasarruf etmek şarttır.

Her projede bir temel atma töreni bitince de bir açılış töreni tertip ediliyor. Platformalar, çadırlar, dev dijital ekranlar, ses sistemleri, bilboardlara ilanlar vs. yığınla para harcanıyor. Aynısı birde açılışta yapılıyor. Bu törenlerin anlamı nedir. Yani siz bu törenleri icra etmezseniz o iş başlayamaz mı. Açılış töreni yapmazsanız. Buralar faaliyete geçemiyormu? Siz bu törende ne gibi bir şey yapıyorsunuz da işin başlamasına katkıda bulunuyorsunuz. Bir çok kişi davet ediliyor. Protokol sırayla konuşuyor. Her çıkan partisini övüyor. Belediye başkanlarımızda zaten kendilerini öve öve bitiremiyorlar.

Hasılı anlayacağınız bu törenlerle yapılacak işe katkıları olmadığı gibi belediyenin yani milletin kesesinden kendi reklamlarını yapıyorlar. Geçtiğimiz günlerde büyükşehir cadde bulvar kavşak açılışında yaptı. Melikgazi belediyesi 80 park tanıtımlarında yaptı hala yapıyor. Sorsanız kasalarında para yok. Ama milletin belediyenin bütçesinden bol keseden harcıyorlar hesap etmeden.

Paraları yok ama bakıyorsunuz büyükşehir belediye başkanımız kapalı tenis kortu temeli atıyor. Talas belediye başkanımız müsiki cemiyeti kuruyor. Melikgazi belediye başkanımız Antika araba günleri,arabada sinemi günleri ve buluşma noktası gibi etkinliklere para harcıyor. Hele hele talas belediye başkanı iken sn. palancıoğlu öyle bir açılış yaptı ki şaştım kaldım.

Neymiş efendim talaşta şöför çokmuş o halde buraya bir otobüs replikası şartmış. 1948 model chevy marka otobüsün replikasını yaptırıp Gölbaşı meydanına kondurmuşlardı. Üstelik birde kurdele keserek kokteyl vererek eski bakan sn.Taner yıldız beyinde katıldığı bir açılış yapmışlardı.

Büyükşehir belediye başkanı 1,5 milyon Kayserilinin parasını harcıyor,Melikgazi belediye başkanı 570 bin melikgazilinin verdiği vergileri harcıyor. her kurşunu harcarken bin kere düşünmeniz gerekir. Çünkü tüm bu harcamalarınızın birde ahirette hesabı var unutmayınız. Belediyeler hiçbir belediye başkanının tapulu mülkü değildir. Bütçedeki paralarda başkanların parası değildir. Belediye başkanları halkın maddi ve manevi olarak rahatı için çalışın halkın oy vererek seçtiği devletin maaşlı memurlarıdır. Başkada bir şey değildir.

Sayın başkanlarım lütfen sizden rica ediyorum. Her zaman söylüyorum. Yine söyleyeceğim Bu şehrin insanlarının öncelikleri var. Bu şehrin insanlarının Aşa ve İşe ihtiyacı var. Esnaflarımızın müşteriye satış yapmaya ihtiyacı var. Çiftçilerimizin desteğe ihtiyacı var.

Artık bu antik kuntik işleri bırakın ve halkın önceliklerine ve ihtiyaçlarına yönelin lütfen.(kurum haberi)