CHP KAYSERİ İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER

 İYİ Parti'de ikinci Olağan Genel Kurul Heyecanı

“Kayserimizdeki bazı dağınıklıkları toplamak için aday oldum”

Kayseri sporumuza Çaykur rizespor karşısında bu akşam ki karşılaşmada başarılar diliyoruz

“YANDAŞI BIRAK VATANDAŞA BAK”

Ümit ÖZER; Türkiye kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydi

Dr. Karaoğlu: İstanbul Sözleşmesi İptal Edilmesin, Kadınlar Ölmesin

Süper Lig: Hes Kablo Kayserispor: 1 - Gaziantep FK: 1 (Maç sonucu)

 Vali Günaydın'ın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

Melikgazi'den Hırka-i Şerif Camii yapımına destek

15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in annesi Huriye Yiğit: “Özlemimiz büyük ama gururumuz daha büyük”

Başkan Çolakbayrakdar: “15 Temmuz bir destandır”

Başkan Büyüksimitçi: "Birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızdan geçmişte olduğu gibi gelecekte de taviz vermeyeceğiz"

4 otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı

Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturan Okullara Sertifikaları Verildi

Doktor Başkan'dan Kayseri'ye ikinci Tıp Fakültesi müjdesi

Yahyalı Gıda Üretim Akademisi eğitime başladı

 Kayseri Üniversitesi Rektörü Karamustafa, turizmi anlattı

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Erasmus+ Proje Tanıtım Toplantısı yapıldı

Rektör Karamustafa, Nevşehir ve Kayseri Turizminin Kapadokya Bölgesi Kapsamındaki Entegrasyonunu Değerlendirdi

CHP ÜRÜNLERİ ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİ ZİYARET ETTİ

“ÜRETİCİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

CHP ÜRÜNLERİ ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERLE ZİYARET ETTİ:

“ÜRETİCİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık dolu yağışı nedeniyle ürünleri zarar gören çiftçileri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Çiftçileri ve Felahiye Ziraat Odasını ziyaret eden CHP’liler, Türkiye’nin üretmekten başka şansının olmadığını belirterek, üreticilerinin mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini, bu sürecin takipçisi olacaklarını ifade etti.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve CHP il yöneticileri, dolu yağışı nedeniyle tarladaki ürünleri zarar gören çiftçileri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. CHP’liler ilk olarak Felahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kuzugüden’i makamında ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundular. Zor durumda olan çiftçilerin dolu yağışı nedeniyle bir kez daha mağdur olduğunu belirten Felahiye Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kuzugüden, üreticilerinin farklı nedenlerle sigorta yaptırmadığını, bu durumunda mağduriyeti artırdığını ifade etti. Sigorta kapsamının genişletilmesi gerektiğini belirten Kuzugüden, üreticilerin borcu borç ile kapatmaya çalıştığını söyledi.

CHP Felahiye İlçe Başkanı Ali Özbay ile dolu yağışının zarar verdiği İsabey ve Kuruhüyük Mahallelerini ziyaret eden CHP’liler burada mahalle muhtarları ve üreticilerle görüşerek, zararın meydana geldiği tarlalarda incelemelerde bulundu.

ÖZER, “ÇİFTÇİNİN DEVLETTEN ALACAĞI VAR”

Türkiye’de küçük mutlu bir azınlık dışındaki tüm kesimlerin ekonomik olarak her geçen gün geriye gittiğini belirten CHP İl Başkanı Ümit Özer, gerçek üreticilerin bu durumdan en fazla zarar görenler olduğunu söyledi. Üreticilerin uğradığı zarar nedeniyle üzüntülerini dile getiren Özer, “Dolu yağışı zor durumdaki üreticilerimizi daha da zor duruma düşürmüştür. Ben sizlere geçmiş olsun diyorum. Biz burada sizlere geçmiş olsun dileklerimizi iletmek ve zararınızın karşılanması için sürecin takipçisi olacağımızı söylemeye geldik. Bugün çiftçilerimiz borcu borç ile kapatmaya çalışıyor. Aslında yasaların gereği yapılmış olsa, yasaların ön gördüğü destek verilmiş olsa çiftçimizin hiçbir sorunu kalmayacak. Bugün çiftçi borçlu görülüyor ama aslında çiftçimizin devletten alacağı var” diye konuştu.

ÜRETİCİLERDEN ARIK’A TEŞEKKÜR

TBMM’de yaptığı konuşmada Darılı, İsabey ve Kuruhüyük Mahallelerinde meydana gelen dolu yağışını gündeme taşımasından dolayı mahalle sakinleri CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’a teşekkür etti. Halkın sorunlarının takipçisi olmanın kendilerinin görevi olduğunu belirten Arık da, “Öncelikle sizlere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sorunlarınızın takipçisi olmaya, çözüm için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Türkiye güçlü bir ülke ama ülkemizdeki en önemli sorun milletin parasının milletin ihtiyaç duyduğu konular için harcanmaması… Bakın geçtiğimiz haftalarda sadece Kayserimizde değil Türkiye’nin dört bir yanında üreticilerimiz sıcak farklılıkları yada dolu yağışı gibi nedenlerle zarara uğradı. Çiftçimiz böyle bir zorlukla karşı karşıya yetkililerden destek beklerken, ülkeyi yönetenler pandemi sürecinde milletten SMS ile para toplayanlar, millet için harcanması gereken parayı seyircisiz konser adı altında birkaç şarkıcıya aktardı. Evet, sanatta, sanatçı da desteklenmeli ama bu şekilde olmamalı. Geçmediği köprünün, gitmediği hastanenin parasını ödeyen milletimiz izlemediği konserin de parasını ödüyor. Bu bir tercih meselesi. Ülkeyi yönetenler tercihini bu şekilde kullandığı için sorunlar yaşıyoruz. Ama bizim önceliğimiz her zaman halk, her zaman üreten oldu, olmaya da devam edecek” dedi. (kurum haberi)