çevremizde yapılan bu yatırımları sadece seyrediyoruz.

çevremizde yapılan bu yatırımları sadece seyrediyoruz.

Sn. Cumhurbaşkanı hemen yanı başımızda Niğde Otobanının açılışını yaptı. Çok yakında yine hemen yanı başımızda Kayserinin 1/3 nüfusuna sahip Sivas hızlı treninin açılışını yapacak. Yine bakıyoruz yıllardır hızlı tren kullanan Konyaya da metro şantiyesi kurulmuş. Kayseri olarak bizler ise çevremizde yapılan bu yatırımları sadece seyrediyoruz.

Niğde otobanının açılışına katılan büyüşehir belediye başkanımız Sn. Memduh Büyükkılıç burada ayaküstü sn. Cumhurbaşkanı ile görüşmüş ve bu otobanı yakın bir yerden Kayseriye kadar uzatılmasını talep etmiş. Sn. Başkan bunca yıllık tecrübeniz var sizde çok iyi bilirsinizki bu işler öyle ayak üstü konuşarak olmaz. Söylemekten dilimizde tüy bitti. Kayseri olarak Ankaraya bir Kayseri ofisi açılmalı ve Kayseriye yapılması düşünülen yatırımlar uzun vadeli olarak devletin değişik kademelerinde planlı bir şekilde takip ederek ve bu takipte ısrar edilerek olur.

Şunu anlamakta gerçekten zorlanıyoruz. Kayseri halkı %60 oy vermenin dışında Ak partiye nasıl bir kötülük yaptı ki en ufak bir yatırım dahi yapılmıyor. Sanki bizimde anlamadığımız bir nedenle Kayseri cezalandırılıyor gibi.

Bu güne kadar seçilmiş hatta bir kısmı defalarca seçilmiş devletimizin değişik kademelerinde görev yapmış ve halen görev yapan şehrimizin yöneticileri var. Baktığınızda şehrin tam ortasından geçen kısmen trafiğide monotonlaştırmış ama en azından bir yatırım olarak görünen şehrin ulaşımına ciddi katkı sağlayan tranvayın dışında ortada yapılmış büyük bir yatırım yok.

Sn.Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı yaptı.

Sn.Mehmet Özhaseki yıllarca belediye başkanlığı,milletvekilliği,bakanlık yaptı. Halen Akparti Genel Bşk.Yardımcılığı görevinde.

Sn. Mustafa Eiitaş yıllardır milletvekilli ve bir ara Ekonomi bakanlığı yaptı.

Sn. Taner Yıldız oda yıllardır milletvekili ve bir ara Enerji bakanlığı yaptı.

Sn. İsmail Tamer oda yıllardır milletvekili

Sn. Memduh Büyükkılıç milletvekili seçildi son 20 yıldır belediye başkanı ve şuanda büyükşehir belediye başkanlığını yürütüyor.

Bunca makam bunca seçilmişlik ama Kayseriye şöyle bir bakıyorsunuz son 20 yılda Kayseriye kazandırdıkları büyük bir yatırım yok.

Esnafımız Tüccarımız perişan günü kurtarmaya çalışıyor. Osb de onca yatırım yapmış mücadele eden İş insanlarımız sıkıntılı ama seçilmişlerimiz kılını kıpırdatmıyor.

Kayseri halkımızdan ricam karşınıza bir cumhurbaşkanı,bir milletvekili yada bir bakan yada belediye başkanı geldiğinde lütfen onu övüp ona methiyeler düzmeyin. Onlardan şehrinizin yada mahallenizin bir eksiğini isteyin. Onlara şunu söyleyin Sivasa Hızlı Tren,Niğdeye Otoban yapılırken siz ne yapıyordunuz? Neden Kayseriye bu yatırımları getirmek için çalışmadınız deyin.

Bir muhtarımız anlatıyor; Mahallemizdeki cami cemaatimiz caminin bir ihtiyacı için benden belediye başkanına söylememi ve caminin bu eksiğini başkanın yapmasını istediler. Muhtarımızda cemaate diyor ki; belediye başkanını bir akşam yatsı namazına çağırayım. Bu talebi siz kendisine iletin. Onlarda olur diyorlar.(kurum haberi)