Çatı katında çıkan yangın korkuttu

Çatı katında çıkan yangın korkuttu

KAYSERİ'NİN KOCASİNAN İLÇESİNDE 8 KATLI BİNANIN ÇATISINDA ÇIKAN YANGIN İTFAİYE EKİPLERİ TARAFINDAN SÖNDÜRÜLDÜ. YANGININ ÇIKTIĞI BİNADA BULUNAN VATANDAŞLAR TAHLİYE EDİLİRKEN, DUMANDAN ETKİLENEN BİR KİŞİ İTFAİYE MERDİVENİ İLE İNDİRİLEREK TEDAVİ ALTINA ALIN

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde 8 katlı binanın çatısında çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangının çıktığı binada bulunan vatandaşlar tahliye edilirken, dumandan etkilenen bir kişi itfaiye merdiveni ile indirilerek tedavi altına alındı.
Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Erkilet Osmangazi Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde bulunan 8 katlı bir binanın çatısında; iddiaya göre işçilerin çalışma yaptığı esnada yangın çıktı. Alevler kısa sürede çatıyı sararken, olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alarak binada bulunanları tahliye ederken, itfaiye ekipleri ise yangına müdahale etti. Çatıda bulunan ve dumandan etkilenen 1 işçi, itfaiye merdiveni yardımıyla indirilerek sağlık ekiplerine teslim edildi. Çalışmalar sırasında çok sayıda vatandaş da toplanarak yangını izledi.
İtfaiye ekiplerinin çalışması sonucu çıkan yangın söndürülürken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.