BÜYÜKKILIÇ´TAN SİTEM
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, katıldığı bir televizyon programında, Ankara´da yapılan ve Milletvekilleri, Oda Başkanları ile Stk temsilcilerinin katılımıyla Kayseri gündemiyle yapılan toplantı konusunda bilgilendirilmediğini ifade ederek sitem etti.
Tarih: 11.9.2019 10:59:20/ 48okunma / 0yorum

Başkan Büyükkılıç, "Bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı, seversin sevmezsin içine siner veya sinmez, benim şahsım önemli değil, Memduh Büyükkılıç´ın ismi önemli değil ama Büyükşehir Belediye Başkanı bu işlerin mutlaka başında olmalı, yanında da değil" dedi. Büyükkılıç Kayseri içerikli ilk toplantının Ankara da yapılmasının ardından bir türli yapılamayan ikinci toplantı konusunda gazetecilerin sorması üzerine ikinci Kayseri zirvesini kendisinin Kale açılışında yapacağını söyledi. 
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Çarşamba günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 30 belediye başkanını davet ettiği toplantıya katılacağını da ifaede ederek“Çarşamba günü saat 13.00´te külliyede olacağız. 30 belediye başkanı davet edilmiş herhalde bir değerlendirme yapılacaktır. Haricen 6 bakanlık ve genel müdürlükler düzeyinde görüşmeler yapacağım .Onlarla ilgili randevularım söz konusu. Gitmişken bir taşla birkaç kuşu birlikte vuralım diye düşünüyoruz. Geçtiğimiz hafta yine Sayın Cumhurbaşkanımızın davetlisiydik. Bakanlıkları ziyaret ettik, umduğumuzu bulduk" dedi. 
KAYSERİ KALESİ 15 EYLÜL´E HAZIR 
"Masa başında verilen karar beni rahatsız eder. Görmeliyim, incelemeliyim ve bu şekilde karar vermeliyim" diyen Başkan Büyükkılıç, "Kayseri Kalesi 15 Eylül´e hazır. Eylül´ün sonuna bir etkinlik yaparak kalemizi Kayseri ile buluşturacağız ve hizmete açmış olacağız. Her şey bitti. Yeme içme mekanları var, müze taşındı. Sanat sokağı hazır, seyir alanları var. Restorasyonu bitti. İçerisinde çevre düzeni ile alakalı süreç devam ediyor. 4 çeşit aydınlatma var. Kalenin haşmetini azametini gösteren uygulama tamam. Biz bir tanıtımını yapacağız ama asıl açılışı Cumhurbaşkanımızın gelişi Ekim ayında olacak. Bu arada da 100 metre uzunluğunda mangallar dizeceğiz ve ikramda bulunacağız sucuğumuzu da tanıtacağız. Biz Kayseri sevdalısıyız. Kendi markasının tanıtımını yapmak isteyenlere fırsat vereceğiz" ifadesinde bulundu. 
"HER GİTTİĞİM YERDE AĞLAMAK DENİRSE KAYSERİ İÇİN AĞLIYORUM" 
Kayseri´nin kamu yatırımları konusunda arzu edilen doğrultuda faydalanamadığının altını çizen Başkan Büyükkılıç, "Geçtiğimiz günlerde sucuk üreticileri ile toplantı yaptık. Memnun kaldılar. Karpuzatan´ın taşınması gündemimizde yok. Dayatma mantığı içinde değil, alternatif sunarak yola devam etmek uygun olanıdır. Beydeğirmeni bölgesinde sucukçulara da fırsat verilecek. Et ve Süt kurumunun kesim hanesinin yapılmasını sağlayacağız. Amacımız Et ve Süt kurumu rekabeti getirecek. Benim şehrimin insanı kesim için çevre illere gitmesini gereksiz buluyorum ve kanıma dokunuyor. Kayseri bu işlerde merkez olmalı. Ben her gittiğim yerde buna ağlamak denirse açık söylüyorum ağlıyorum. Kayseri kamu imkanlarından arzu ettiğimiz doğrultuda yararlanmamıştır. Teşvik ve yatırımlar konusunda Kayseri daha fazlasını hak ediyor. Kayseri, bayrağına devletine, milletine bağlı hükümetine karşı değerlerine karşı saygıda kusur etmeyen şehir ve daha fazlasıyla ödüllendirilmeli. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımıza da söyledim. Geçenlerde özledik dedim, o da biz de sizi özledik dedi ve gelecek" şeklinde konuştu. 
"BİZİM TOPLANTIDA BULUNMAMIZ ZARAR DEĞİL FAYDA SAĞLAR" 
Ankara´da yapılan Kayseri toplantısında kendisinin bulunmadığını, davet edilmediğini açıklayan Başkan Büyükkılıç, "Ankara´da yapılan toplantıda ben yoktum. Ben davet edilmedim. Ya bana bilgi ulaşmadı ya da eksiklik oldu veya halihazırla yetindiler. Doğru değil. Bu şehrin Büyükşehir Belediye Başkanı, seversin sevmezsin içine siner veya sinmez, benim şahsım önemli değil, Memduh Büyükkılıç´ın ismi önemli değil ama Büyükşehir Belediye Başkanı bu işlerin mutlaka başında olmalı, yanında da değil. 
Biz bu şehrin adeta geçmişten beri her şeyini bilen insanız. O açıdan bizim bulunmamız zarar değil fayda sağlar. Yoksa bu işi konuşmak kadük kalır böyle olması da bizim zararımıza olur. Ben herkesi davet etmeye hazırım. Kalenin tanıtımına hepsini çağırabilirim" dedi. 
Başkan Büyükkılıç, Kayseri´de yapılacak olan Millet Bahçesi ve organ nakli merkezi konularında ise şu açıklamalarda bulundu: 
"Hava ikmal imara açılmayacak. İyi ki o alanı muhafaza etmişler. Biz de onu gözümüz gibi koruyarak daha da yeşillendirerek nezih bir ortamda, insanların keyifle dolaşabileceği bir yer sağlamak amacımız. Ticari mantıkla imara açmak söz konusu değil. 1 milyon 260 bin metrekarelik bir proje söz konusu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile görüşerek projenin değerlendirmesini yaptık. 100 TL´ye bitecek gibi bir proje değil dedim 150 oldu. İstediğimiz her konuya sıcak bakıyorlar. Milli Savunma Bakanımıza, Genel Kurmay Başkanımıza, Garnizon Komutanımıza teşekkür ediyorum. Dışarıda olan tesislerin nakli için ihaleyi yaptık 13 milyon TL tuttu. 5 milyon TL istemişlerdi projenin çizimine. Bizim şehir plancılarının suyu mu çıktı dedik. Kendi elemanımıza güveniyoruz. Meclisimize de sunduk. Şu anda proje hazır ve ihale sürecinde. Ağaç konusunda Orman Genel Müdürlüğü ile görüştük. Tüm birimler ve gene müdürlüklerin alanları ile konularımızı görüştük. Buraya nitelikli ağaçlar konusunda her türlü desteği verecekler. İki tane müzemiz olacak. 
Uçak fabrikası ile ilgili umarım Kayserimizde bu konuda çalışma yapılır. Havacılıkla ilgili olarak gerekli çalışma yapılıyor. Özellikle 400 dediğimiz İspanya´dan gelen nakliye uçaklarının bakımı Kayseri´de yapılıyor. 9 tane geldi bu nakliye uçakları. Milli Savunma Bakanımızın gayretiyle ikinci bir pist yapılacak. Bir de hava alanındaki terminal büyütülecek. Bu ikisi ile Ulaştırma Bakanlığı ile görüşüldü. İnanıyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımız bunun müjdesini Kayseri´ye geldiğinde verecektir. 
Memduh Büyükkılıç´ın felsefesinde bir insanı mağdur etme ekmeğiyle oynama, dayatma olmaz. İzah ederek, ikna ederek bu şehre hizmet etme felsefesinde gönül alarak yol almaya çalışırız. 
Kayseri´de Organ Nakli Hastanesi´nin bulunmaması bizim için bir ayıp ve bir eksiklik. Vakıf şu anda maksadının dışına çıkmış durumda. Erdoğan Sözüer hocam ile görüştük ve müjdeler verdi. Kayseri´de organ nakli ile ilgili özellikle böbrek konusunda, Sağlık Müdürümüz de müjde verdi. Bu çalışmalar yeniden başlatılıyor. Üzerimize ne düşüyorsa yapacağımı söyledim. Üzerimize vazife olmadığı halde gündeme taşıdığımız konu. Akredite olan kuruluşlarımızın sayısını artıracağız. Yabancıları buraya çekeceğiz. Kayseri´de her türlü potansiyel var. Organize olup eksiklikleri giderip hayata geçirmemiz lazım. Muhtemelen 17 Kasım´da Erciyes´te bir çalışma yapacağız. Bunları yapıyoruz ama yabancı dil bilen, turistler geldiğinde rahatlıkla konuşacak iletişimi sağlayacak elemanlarımız yetersiz. 
Spor Bakanlığı ile Perşembe günü görüşeceğiz. Geçtiğimiz görüşmede ağırlıklı olarak KYK´lar vardı. Olumlu sonuçlar aldık. 2 bin kişilik yurdun kararı alındı. Yeri bulduğumuzda 5 bine çıkarılacağı ifade edildi. İnşallah en kısa zamanda 2 bin kişilik yurdun temelini atacağız. 75 bin öğrencisi olan bir şehirdeyiz. Şu anda öğrenci yurt kapasitemiz 10 bin yok. KYK´yı kast ediyorum. Hemen yanı başımızdaki şehrin kapasitesi ise 20 bin. Biz uyumuşuz yani. Biz bunların hepsini sağlamalıyız. Bakanlarımız ve milletvekillerimiz bize destek oluyor. Birlikten bereket doğuyor."   (İHA)
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BÜYÜKKILIÇ SİTEM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TÜM KURUMLARA İLK YARDIM EĞİTİMİ ÇAĞRISI
TÜM KURUMLARA İLK YARDIM EĞİTİMİ ÇAĞRISI
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi personeli tarafından, Kocasinan İlçesinde görev yapan Kur´an Kursu Öğreticilerine, teorik ve uygulamalı birçok bilgiyi kapsayan “Temel İlk Yardım Eğitimi” verildi.
Başkan Büyükkılıç, Üzüm Festivali´ne katıldı
Başkan Büyükkılıç, Üzüm Festivali´ne katıldı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, geleneksel hale gelerek 26´ncısı düzenlenen İncesu Üzüm Festivali´ne katıldı.
Ege yöresi yemekleri Kayseri´de ilgi odağı
Ege yöresi yemekleri Kayseri´de ilgi odağı
Sağlıklı yemekleri ile ünlü Ege Sofrası Kayseri´lilerin beğenisine sunuluyor. 30 yıllık restoran deneyimi olan Elvan Lokantası zeytinyağlı ev yemekleri ile müşterilerinin gönlünde taht kurmaya çalışıyor.
Türk Kızılay 250 bin kişiye ilk yardım eğitimi verdi
Türk Kızılay 250 bin kişiye ilk yardım eğitimi verdi
Türk Kızılay, ‘14 Eylül Dünya İlk Yardım Günü´ etkinlikleri kapsamında son 19 yılda 250 bin kişiye ilk yardım eğitimi verdi.
Üzümün pekmeze uzanan hikayesi
Üzümün pekmeze uzanan hikayesi
Kayseri´nin Yeşilhisar ilçesinde üzüm bağlarındaki bozumun ardından pekmez kazanları kaynamaya başladı.
İl Sağlık Müdürü Benli´nin Ev Sahipliğinde Kan Zirvesi Yapıldı
İl Sağlık Müdürü Benli´nin Ev Sahipliğinde Kan Zirvesi Yapıldı
Kayseri´de sunulan sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi adına, Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tertip edilen toplantılar aralıksız olarak devam ediyor. Sunulan sağlık hizmetlerinin her yönüyle ele alındığı toplantılarda poliklinik hizmetlerinden organ nakline kadar her konu konusunun uzmanları ile istişare edilerek gerekli adımların atılması için ileriye dönük planlamalar yapılıyor.
Başkan Cabbar: “Ekmeğe saygı bizim şiarımızdır”
Başkan Cabbar: “Ekmeğe saygı bizim şiarımızdır”
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Kadıköy Lisesinde okula yeni başlayan öğrencilere simit atılmasının ardından Develi´de bir öğrencinin yere düşen ekmeği 3 defa öpüp poşete koyması Develilileri duygulandırdı. Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, "Ekmeğe saygı bizim şiarımızdır" dedi.
Büyükşehirde Sağlık Turizmi değerlendirildi
Büyükşehirde Sağlık Turizmi değerlendirildi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da şehrin ekonomik olarak gelişmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Sağlım turizminin geliştirilmesine yönelik Sağlık Turizmi Çalıştayı ile başlayan çalışmalar kapsamında ikinci bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.
Dr. Necmiye Büyükkılıç, Şehir Protokolünün eşlerine KAYMEK´i anlattı
Dr. Necmiye Büyükkılıç, Şehir Protokolünün eşlerine KAYMEK´i anlattı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç´ın eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç, şehir protokolünün eşlerine Büyükşehir Belediyesi´nin iştiraki KAYMEK´i tanıtarak, “Birlikteliğimiz, gücümüzün kaynağıdır” dedi.
Erciyes beyaz gelinliğini giydi
Erciyes beyaz gelinliğini giydi
Türkiye´nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Dağı´na sonbaharın gelmesiyle birlikte kar yağışı başladı.
Kayseri Lisesi´nde okula yeni başlayan öğrenciler Kayseri Lisesi Marşı ile karşılandı
Kayseri Lisesi´nde okula yeni başlayan öğrenciler Kayseri Lisesi Marşı ile karşılandı
İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi´nde büyük tepki çeken simit olayı sonrasında, Kayseri Lisesi´nde, liseye yeni başlayan öğrencilerin alkışlar ve Kayseri Lisesi Marşı ile karşılandığı görüntüler büyük beğeni topladı.
Kore Gazileri anılarını anlattı
Kore Gazileri anılarını anlattı
1950 yılındaki Kore Savaşı´na katılan Seyid Ahmet Aydar ve Hasan Bostancı, 3 yıl süren savaşta yaşadıkları zorlukları anlattı.
Develi´de Türk Sanat Müziği Gecesi
Develi´de Türk Sanat Müziği Gecesi
Develi Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Do Türk Sanat Müziği Topluluğunu Develililerle buluşturdu.
Melikgazi´de restorasyon çalışmaları hızlanıyor
Melikgazi´de restorasyon çalışmaları hızlanıyor
Melikgazi Belediyesi, kültürel ve tarihi dokunun korunması kapsamında muhtelif yapıların bakım, onarım ve restorasyon çalışmaları için Meclis´ten oybirliği ile karar aldı.
Gastroantepfest Kayseri Rüzgarı
Gastroantepfest Kayseri Rüzgarı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gastroantepfest´e katıldı. Festivalde Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan KAYTUR şirketi de stant açtı.
Talas´ta sonbahar asfaltı
Talas´ta sonbahar asfaltı
Talas Belediyesi yol yapım ve asfalt ekipleri, sonbaharın gelmesiyle beraber çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, Akçakaya Mahallesi´ni Şehit Komandolar Caddesi´ne bağlayan yolun altyapısını yenileyip genişleterek asfaltını serdi. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, asırlık medeniyetlerin üzerinden geçtiği yolları modern hale getirdiklerini söyledi.
Develi´de Kabak Çekirdeği Hasadı Başladı
Develi´de Kabak Çekirdeği Hasadı Başladı
Türkiye´nin en önemli çerezlik tescilli kabak çekirdeği üretim merkezlerinden Develi´de kabak çekirdeği hasadına başlandı.
BAŞKANLAR ZİRVESİ
BAŞKANLAR ZİRVESİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Külliye´de katıldığı toplantının ardından şehre döner dönmez ilk iş olarak Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar Belediye Başkanları ile toplantı yaparak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın toplantısına ilişkin değerlendirmelerini aktardı.
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN HER YAŞ GRUBUNA ÖZEL OYUN GRUBU
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN HER YAŞ GRUBUNA ÖZEL OYUN GRUBU
Melikgazi Belediyesi birçok mahallede parklara yeni nesil oyun grupları kurarak her yaş grubuna hitap eden parkları ilçeye kazandırıyor.
"Sahte primle emekli olanların aylığı kesilebilir"
"Sahte primle emekli olanların aylığı kesilebilir"
Kayseri Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hacı Ali Hasgül, paravan şirketler aracılığı ile yapılan sigortaların sonuçları ile ilgili bilgiler verdi.
Yalçın: “Şehir İle Kırsal Arasındaki Farkı Kapatmak İçin Çalışıyoruz”
Yalçın: “Şehir İle Kırsal Arasındaki Farkı Kapatmak İçin Çalışıyoruz”
Talas Belediyesi tarafından “Belediye Mahallemizde” organizasyonuyla gerçekleştirilen ve kırsal mahallelerde tespit edilen ihtiyaçların aynı anda bütün birimlerce giderildiği hizmet çıkarması, bu kez Sakaltutan Mahallesi´nde yapıldı. Burada düzenlenen törende konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Şehir merkezi ile kırsal kesim arasındaki kalite farkını en aza indirmek için çalışıyoruz.” dedi.
Boydak Holding´in ismi değişecek
Boydak Holding´in ismi değişecek
Boydak Holding CEO´su Alpaslan Baki Ertekin, TMSF Başkanı Muhiddin Gülal´ın ‘Artık bu aile ile özdeşleşmiş bir ismi kullanmak istemiyoruz. Bu holdingin ismini değiştireceğiz´ açıklamasından sonra sürecin başladığını ve şirketin yeni isminin ne olacağının belirlendiğini ve bu ismi hızlı bir şekilde duyuracaklarını açıkladı.
“Kukla” kitabı dünya gündeminde
“Kukla” kitabı dünya gündeminde
TBMM 15 Temmuz Darbe Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek´in yazdığı Kukla: Küresel Güçlerin Yeni Oyuncağı: FETÖ isimli kitap İngilizceden sonra Arapçaya da çevrildi.
Piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton sağlıksız peynir ele geçirildi
Piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton sağlıksız peynir ele geçirildi
Kayseri´de Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde kaçak olduğu belirlenen işletmede piyasa değeri 300 bin TL olan 20 ton sağlıksız peynir ele geçirildi.
Selim Tunçbilek: "Annelerimiz doğru ve haklı bir noktada duruyor"
Selim Tunçbilek: "Annelerimiz doğru ve haklı bir noktada duruyor"
Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Selim Tunçbilek, Diyarbakır´da HDP İl Binası´nda nöbet tutan annelere destek vererek, "Annelerimiz doğru ve haklı bir noktada duruyor" dedi.
Voltacar Ekibi Rektör Çalış´ı Ziyaret Etti
Voltacar Ekibi Rektör Çalış´ı Ziyaret Etti
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Kulübü öğrencileri tarafından üretilen elektrikli araç “Voltacar”, 14-19 Eylül 2019 tarihleri arasında TÜBİTAK Elektrikli Araç Yarışları öncesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış´a tanıtıldı.
“Ahi Evran´ı geri getiremeyiz ama prensiplerini gelecek kuşaklara aktarmalıyız”
“Ahi Evran´ı geri getiremeyiz ama prensiplerini gelecek kuşaklara aktarmalıyız”
14 Eylül´de başlayacak ve 21 Eylül´de sona erecek olan ‘Ahilik Haftası´ kutlamaları ile ilgili Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği tarafından basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında konuşan Kayseri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, ”Ahi Evran´ı geri getiremeyiz ama prensiplerini gelecek kuşaklara aktarmalıyız” dedi.
MHP İl Başkanı Serkan Tok´un acı günü
MHP İl Başkanı Serkan Tok´un acı günü
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok´un amcası İsmet Tok vefat etti.
Başkan Büyükkılıç: "Şehrin girişi çiçek gibi olmalı"
Başkan Büyükkılıç: "Şehrin girişi çiçek gibi olmalı"
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, asfalt yenileme çalışmaları süren Osman Kavuncu Bulvarı´nda incelemelerde bulunarak, “Şehrin girişi çiçek gibi olmalı” dedi.
Milletvekili Dr. İsmail Tamer´den İl Sağlık Müdürü Benli´ye Ziyaret
Milletvekili Dr. İsmail Tamer´den İl Sağlık Müdürü Benli´ye Ziyaret
AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli´yi makamında ziyaret etti.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ulker gazetesi
Son Sayı
Önceki Sayılar
GAZETE MANŞETLERİ

EN ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…

Mevlana
Dünya nüfusunun sadece %11´lik kısmının solak olduğunu biliyor muydunuz?

İlginç Bilgiler