CHP KAYSERİ İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER

 İYİ Parti'de ikinci Olağan Genel Kurul Heyecanı

“Kayserimizdeki bazı dağınıklıkları toplamak için aday oldum”

Kayseri sporumuza Çaykur rizespor karşısında bu akşam ki karşılaşmada başarılar diliyoruz

“YANDAŞI BIRAK VATANDAŞA BAK”

Ümit ÖZER; Türkiye kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydi

Dr. Karaoğlu: İstanbul Sözleşmesi İptal Edilmesin, Kadınlar Ölmesin

Süper Lig: Hes Kablo Kayserispor: 1 - Gaziantep FK: 1 (Maç sonucu)

 Vali Günaydın'ın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

Melikgazi'den Hırka-i Şerif Camii yapımına destek

15 Temmuz Şehidi Cennet Yiğit’in annesi Huriye Yiğit: “Özlemimiz büyük ama gururumuz daha büyük”

Başkan Çolakbayrakdar: “15 Temmuz bir destandır”

Başkan Büyüksimitçi: "Birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızdan geçmişte olduğu gibi gelecekte de taviz vermeyeceğiz"

4 otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı

Sıfır Atık Farkındalığı Oluşturan Okullara Sertifikaları Verildi

Doktor Başkan'dan Kayseri'ye ikinci Tıp Fakültesi müjdesi

Yahyalı Gıda Üretim Akademisi eğitime başladı

 Kayseri Üniversitesi Rektörü Karamustafa, turizmi anlattı

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Erasmus+ Proje Tanıtım Toplantısı yapıldı

Rektör Karamustafa, Nevşehir ve Kayseri Turizminin Kapadokya Bölgesi Kapsamındaki Entegrasyonunu Değerlendirdi

ASKON: ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRMALIYIZ

ASKON: ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTIRMALIYIZ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri şubesi yeni normale uygun olarak yeni üye ziyaretlerine başladı. Ziyaretlerde ilk gündem değişen ve çeşitlenen ekonomi oldu.

ASKON Kayseri teşkilattan sorumlu başkan yardımcısı İlker Barlı öncülüğünde yapılan ziyaretlere ilişkin yapılan açıklamada sürece dikkat etmek gerektiğini vurgulayan Barlı, “07-08 Mart tarihinde Kültepe Ekonomi Zirvesi’ni sayın bakanımız Mustafa Varank Bey’in katılımı ile düzenlemiştik. Sayın Varank konuşmasında pandemi sürecine hazırlıklı olmamız gerektiğini ve hijyenin ön plana çıkacağını vurgulamıştı. 11 Martta ise Türkiye’de ilk corona virüs tespit edildi. Yaklaşık üç aydır böyle bir süreçten geçiyoruz. Dernek olarak bu süreçte ikili ilişkileri durdurmak suretiyle topluma destek olacak faaliyetleri yürüttük. Cumhurbaşkanımızın sürece ilişkin yaptığı yeni normal açıklamaları ile bizlerde faaliyetlerimizi düzenleyerek çalışmalarımıza başladık. Önlemlerimizi alarak ve sosyal mesafeye uyarak ziyaretlerimizi yapıyoruz. Mümkün mertebe maske takıyoruz, ikram varsa sosyal mesafeyi genişletiyoruz. Kültepe Ekonomi Zirvesi sürecinde 36 kişi üyelik için başvuru yapmıştı. Hem bu isimleri hem de süreçte yeni gelişen üyeliklere dönüşlerimizi başlattık. Yapılan incelemelerde ve yönetim kurulumuzca onay verilen isimleri ziyaret ederek kendilerine üyeliklerinin onaylandığını bildiriyoruz. Geri dönüşlerdeki memnuniyet bizi de mutlu ediyor. Ülkemiz için hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

İlker Barlı, “Pandemi süreci sonrasında ekonomi farklı bir rotaya girdi. Dünya dengesindeki her unsur bizleri etkiliyor. İşlerin önü açıldı. İş insanlarımıza ürün kaynaklarını çeşitlendirmelerini telkin ediyoruz. Özellikle tekstil, otomotiv, yazılım, medikal ve gıda sektörüne de yönelmelerini istiyoruz. Kayseri’de sektörel yoğunlaşmamız fazla. Bunu çeşitlendirme yoluyla hem Kayserimiz hem ülkemiz kazanacak. Mobilya ve çelik kapı alanında iyi bir altyapımız ve ihracatımız var. Ülkenin en önde gelen firmalarına sahibiz. Ancak ürün çeşitliliğindeki darlık diğer sektörlerin oluşmasına imkan vermiyor. Kayseri kabuğunu kırıp cevherini sunacak seviyeye gelmeli. Bizlerde ASKON olarak elimizden gelen desteği vereceğimizi ve faydalı olan her işte elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğimizi ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.( KURUM HABERİ)