309 bin öğrenci ders başı yaptı
2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılını Osman Zeki Yücesan İlköğretim Okulu´nda düzenlenen tören ile Kayseri´de 309 bin öğrenci ve 20 bin 2212 öğretmen yeni eğitim ve öğretim yılına başladı.
Tarih: 10.9.2019 11:29:10/ 245okunma / 0yorum

Osman Zeki Yücesan İlköğretim Okulu´nda düzenlenen törene Vali Şahmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ile kurum müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı. 
Törende konuşan Vali Şehmus Günaydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın riyasetinde ortaya konulan 2023 eğitim vizyonunda çok önemli değişikliklerin bulunduğuna dikkat çekerek, "Bunların gerçekleşmesi için bizim yöneticiler olarak veliler olarak üzerimize düşeni yapmamız lazım. 2023 yılında hedeflenen tekli eğitime geçmek için göreve geldiğim günden beri çalışmalar yapıyoruz" dedi. Çocukların sabahın 05.30´unda okul yollarına düşmesine razı olmadıklarının altını çizen Vali Günaydın, "Çocuklarımız uykularını alarak okula gitmelidir. Eğer biz bunu yapamıyorsak çocuklarımıza sadece 5 dakikalık teneffüs imkanı veriyorsak kaliteli eğitimden söz etmemiz mümkün değil" diyerek şunları söyledi: 
"Bu gün yaklaşık 80 bin öğrencimiz ikili eğitim görüyor. Bundan yaklaşık 9 ay önce başlattığımız çalışmalar sonrasında 6 bin öğrencimizi çok hızlı bir şekilde ikili eğitimden tekli eğitime geçirdik. Şu anda yapımı devam eden okullarımız var. İnşallah birkaç hafta içinde 3 okulumuzu ikili eğitimden tekli eğitime geçireceğiz. Bu bir ekip çalışması ile oluyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz, belediyelerimiz, kaymakamlıklarımız ile birlikte çalışıyoruz. Burada öğrenci velilerimize de büyük görevler düşüyor. Bazı mahallelerdeki okullarımızın mevcudu 12-13 civarında. Buralarda tekli eğitim yapıyoruz. Bazı okullarda ise ikili eğitim yapmamıza rağmen okul mevcudu 40 kişi civarında. Bu şekilde kaliteli bir eğitimden söz etmek mümkün değil. Süratle tekli eğitime geçmemiz lazım. 
Okul müdürleri ile yaptığımız toplantılarda, mahallelerde okul varken başka bir okula çocuğunuzu götürdüğünüz zaman hem kendinize hem de o mahallede oturan çocuklara yanlış yapıyorsunuz. Sizlerde sınıfların 40 kişi olmasına sebep olan uygulamadan vazgeçmelisiniz. Okullarda özel sınıf olmayacak, gerçeğe aykırı adreslerle kayıt yapılmayacak. Buna aykırı hareket edenlerle ilgili olarak işlem yapıldı. Bundan sonra da devam edeceğiz. Özel sınıf oluşumlarına fırsat vermeyeceğiz. Bizim için bütün okullarımız, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz değerlidir. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Okullarımız mahzundu, şehrimiz mahzundu. Çünkü okullarımız tatildi. Sonuçta şehrimizde ve okullarımızda bir hareketlilik başladı. İnşallah bu hareketi berekete dönüştürecek gayret yerel yöneticiler olarak bizler, öğretmenler ve velilerimizle sağlanacak. Eğitim ve öğretim yılı hayırlı olsun. Kayseri denilince akla hayırseverler geliyor. Devletimiz üzerine düşeni yapıyor ama Kayseri hayırseverlikte bir adım önde" ifadesinde bulundu. 
"Elbette öğretmenlerimizin vereceği eğitimle yavrularımız çağının gereklerine uygun bir şekilde yetişecek" diyen Büyükkılıç, "Ülkemize, devletine ve bayrağına yakışacak şekilde Fatihimizin nesli, Yavuzların, Mustafa Kemallerin yoluna giden nesiller olacaklardır. O açıdan bizim el ele vererek bu çalışmaları sürdürmemiz ve berekete dönüştürmemiz gerekiyor. Yerel yöneticiler olarak Milli Eğitim camiası ile dayanışmanın en güzel örneklerini ortaya koyuyoruz. Amacımız fiziki iyileştirmeyi sağlamakla beraber, gerek öğretmenler gerek öğrencilerimizin verimliliğini artırmak için çalışıyoruz" şeklinde konuştu. 
Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise, 2019-2023 eğitim ve öğretim sezonunda 309 bin öğrenci ve 20 bin 221 öğretmen için ilk ders zilinin çaldığını hatırlatarak, "Okullarımızda çocuklarımıza bilimi, teknoloji ve sevgiyi bütünleştirip imkânsızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zevkli ve de eğlenceli hale getirerek eğitimde hayallere ulaşmayı amaçlamaktayız.Bu gerçeğin bilinci ile Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” hedefiyle, çocuklarımızı uygarlığın yetişkin bir üyesi yapmayı, araştıran ve sorgulayan kendi kendine karar verebilen, kararların sorumluluğunu taşıyan, gelişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, eleştirmekle kalmayıp, çözüm üreten bir nesil olarak yetiştirmeye hedeflemekteyiz" dedi. 
Öğrencilere seslenen Milli Eğitim Müdürü Ekinci, "Sizler çıktığınız bu eğitim yolunda sorumluluklarınızın bilincinde, bilgiyi üretebilen ve aktarabilen, bilimsel, teknolojik ve kültürel gelişmelere açık; milli ve manevi değerlerimize bağlı bireyler olarak yetişmelisiniz. En önemli zenginliklerden birisinin zaman olduğunun bilinciyle günlerinizi en iyi şekilde değerlendirerek geleceğin dünyasında ülkemizi en iyi yere getirmek üzere üzerinize düşen sorumluluğu yerine getirmelisiniz. Bizler her koşulda sizi seviyoruz ve her zaman yanındayız. 
Her şey gelişmekte ve değişmektedir. Eğitim sistemleri ve yöntemleri değişir, bilim değişir ve gelişir, teknikler değişir, teknoloji değişir ve gelişir; ama değişmeyen bir şey vardır; o da insani değerlerdir. Size düşen en önemli görevlerden birisi de bu değerleri taşımak, sahip çıkmak ve yaymaktır. Yolunuz açık olsun" ifadesinde bulundu. 
Konuşmasında öğretmenlere de seslenen Ekinci, "Biliyorum ki; hepiniz aldığınız sorumluluğun bilincinde olarak üstün bir gayretle çalışacak dinamik, özgüveni yüksek nesiller yetiştireceksiniz. 
Öğretmenlik sevilmeden yapılabilecek bir meslek değildir. Sizler çocuklarımızın yani ülkemizin geleceğinden birinci derecede sorumlusunuz. Bu amaçta yalnız değilsiniz ve her zorlukta sizlerle beraberiz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından ilk ders zili Vali Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve öğrenciler tarafından çalındı. İlk ders zilinin çalınmasının ardından Vali Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç başta olmak üzere protokol üyeleri birinci sınıfa yeni başlayan öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.  (İHA)
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: öğrenci ders başı yaptı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kayseri yeni eğitim öğretim yılına hazır
Kayseri yeni eğitim öğretim yılına hazır
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Kayseri´de okulların yeni eğitim ve öğretim yılına hazır olduğunu söyleyerek, "Mutlu, huzurlu ve başarılı bir öğretim yılı geçireceğimizi temenni ediyorum" dedi.
OSB Teknik Koleji Atletik Spor Kulübü Üniversite Kazandırmaya Devam Ediyor
OSB Teknik Koleji Atletik Spor Kulübü Üniversite Kazandırmaya Devam Ediyor
Kayseri´nin önde gelen gençlik ve spor kulüplerinden biri olan OSB Teknik Koleji Atletik Spor Kulübü sporcu gençleri üniversiteli yapmaya devam ediyor.
Kayseri´de 305 bin 152 öğrenci karne sevinci yaşadı
Kayseri´de 305 bin 152 öğrenci karne sevinci yaşadı
2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk yarısında Kayseri´de bin 103 okulda 305 bin 152 öğrenci karne heyecanı yaşarken, il protokolü de öğrencilerin bu heyecanına eşlik etti.
Kayseri OSB Teknik Koleji´nde karneler verildi
Kayseri OSB Teknik Koleji´nde karneler verildi
Kayseri´nin ücretsiz tek özel okulu olan Kayseri OSB Teknik Koleji´nde 6 bölümde 1482 öğrenci karne heyecanı yaşadı.
“Sözleşmeli ve ücretli öğretmen atamasından vazgeçilmeli”
“Sözleşmeli ve ücretli öğretmen atamasından vazgeçilmeli”
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 No´lu Şuben Başkanı Aydın Kalkan ve beraberindeki heyet,Eğitim Bir Sen Genel Merkezinin her yıl hazırlayıp eğitim kamu oyunun istifadesine sunduğu 2018 İzleme ve Değerlendirme Raporunu Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci´ye takdim etti.
Eğitim aşkı engel tanımıyor
Eğitim aşkı engel tanımıyor
Kayseri´de 16 yıllık öğretmen Berna Akdoğan, 4 sene önce konulan MS (Multipl Skleroz) hastalığı sonucu tekerlekli sandalye kullanmasına rağmen her gün öğrencilerine kavuşmanın heyecanını yaşıyor.
Uğur´da Akademik, Sosyal ve Kişisel Gelişim takip ediliyor
Uğur´da Akademik, Sosyal ve Kişisel Gelişim takip ediliyor
Uğur Okullarında her öğrencinin okula başladığı andan itibaren akademik, sosyal ve kişisel gelişimi izleniyor, değerlendiriliyor ve bu kapsamda gerçekleştirdiği tüm çalışmaları “Akademik Gelişim Dosyası (AGD)” adı altındaki e-portfolyoda saklanıyor.
Doğan Cüceloğlu Kayseri Final Okullarında seminer verdi
Doğan Cüceloğlu Kayseri Final Okullarında seminer verdi
Final Okulları Eğitim Danışmanı Doğan Cüceloğlu, Kayseri Final Okulları´nda ´Ailede iletişim ve başarı´ konulu seminer verdi.
"Eğitim camiasının huzuru ve güvenliği önceliğimiz"
"Eğitim camiasının huzuru ve güvenliği önceliğimiz"
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Periyodik Kontrol Uzmanları Hizmetiçi Eğitim Kursu´nda yaptığı konuşmada; "Hepimizin varlığı öğrenci-öğretmen ilişkisinin yani eğitim-öğretim faaliyetinin en sağlıklı en güvenli, en huzurlu bir şekilde yürütülmesi içindir" dedi.
ERÜ Rektörü Çalış: “Kayseri´ye Teknoloji Merkezi kuracağız”
ERÜ Rektörü Çalış: “Kayseri´ye Teknoloji Merkezi kuracağız”
Erciyes Üniversitesine rektör olarak atanan Prof. Dr. Mustafa Çalış, 10 araştırma üniversitesi içerisinde yer alan Erciyes Üniversitesinde, ar-ge faaliyetlerini hızlandıracaklarını ve sanayi ortaklığında katma değeri yüksek ürünlerin üretileceği bir teknoloji merkezi kurmak için çalışacaklarını söyledi.
Kayseri´de ilk ders zilini Vali Kamçı çaldı
Kayseri´de ilk ders zilini Vali Kamçı çaldı
Kayseri´de bin 103 okulda 304 bin 37 öğrencinin ders başı yaptığı 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk ders zilini Vali Süleyman Kamçı çaldı. Kamçı, “Okulların amacı sadece bilgi yükleme değil, çocuklarımızı her yönüyle kendini geliştirmelidir” dedi.
"Erciyes Üniversitesi´nin Başarı Çitası Hep Yüksekte Olacak”
"Erciyes Üniversitesi´nin Başarı Çitası Hep Yüksekte Olacak”
Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, özellikle bilimsel araştırma kimliği, Türkiye ve Dünya sıralamalarındaki yeri ile Türkiye´nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan Erciyes Üniversitesi´nin, başarı çitasını en yükseğe çıkarmak ve hep yüksekte tutmak için çaba göstereceklerini kaydetti.
Kayseri´de Finlandiya eğitim sistemini ilk defa bu anaokulu uygulayacak
Kayseri´de Finlandiya eğitim sistemini ilk defa bu anaokulu uygulayacak
Kayseri OSB´nin destekleriyle kurulan Tasarım Anaokulları, Kayseri´de ilk defa Finlandiya eğitim sistemi ile eğitim hayatına bu dönem başlayacak. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Özel Kayseri OSB Teknik Koleji ve yeni açılan Kayseri OSB kreşi ile, Kayseri´de eğitime yeni bir soluk kazandıracaklarını söyledi.
Aydın Kalkan, "Yeni dönemi eğitimcilerimizle birlikte daha güçlü yöneteceğiz"
Aydın Kalkan, "Yeni dönemi eğitimcilerimizle birlikte daha güçlü yöneteceğiz"
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu şube Başkanı Aydın Kalkan, "Önümüzde yeni bir süreç bulunmaktadır, bu süreci gelişerek, büyüyerek ve üreterek daha güçlü yönetmenin planlarını yaptık yapıyoruz" ifadelerini kullandı.
Kalkan: "Hiçbir öğrenci dışarıda kalmayacak"
Kalkan: "Hiçbir öğrenci dışarıda kalmayacak"
Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, LGS´de oluşan kontenjan eksikliğiyle ilgili, "Hiçbir öğrenci dışarıda kalmayacak" dedi.
Tekden Koleji ´YKS´ye damga vurdu
Tekden Koleji ´YKS´ye damga vurdu
Tekden Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden, Özel Tekden Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin YKS´de elde başarıyı ödüllendirdi. Tekden, "Türkiye genelinde büyük başarı elde ettik" dedi.
Başarının adresi değişmesi
Başarının adresi değişmesi
Özel Tekden Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin Yükseköğretim Kurumları Sınavı´ndaki (YKS) başarılı sonuçları, okulda mehteran ekibinin konseri ile kutlandı.
"Bazı veballer tek başına taşınmaz, omuz vermelisiniz"
"Bazı veballer tek başına taşınmaz, omuz vermelisiniz"
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile yaptığı toplantıda, "Bazı veballer tek başına taşınmaz, omuz vermelisiniz" dedi.
AGÜ ilk mezunlarını verdi
AGÜ ilk mezunlarını verdi
2013 yılında kurulan Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ilk mezunlarını verdi. Mezuniyet törenine katılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Unutmayın, zaman zaman sıkıntılar olabilir; ailenizde, çevrenizde, ülkede, dünyada. Bunların hiçbirine takılmayın. Daima olumlu bakın ve geleceğe ümitle bakın" dedi.
Bu okulda üniversite kazanmak daha kolay
Bu okulda üniversite kazanmak daha kolay
Ali Rıza Özderici Kız İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi Proje Okulu Müdürü Hüseyin Efe, proje okulu olmaları nedeniyle okullarından mezun olan öğrencilerin, üniversitede daha fazla şansı olduğunu söyledi.
“UĞUR LGS TERCİH OFİSLERİ” İLE ÖĞRENCİLERE KARİYER DESTEĞİ
“UĞUR LGS TERCİH OFİSLERİ” İLE ÖĞRENCİLERE KARİYER DESTEĞİ
Uğur Okulları, 50 yıllık sınav deneyimi ve birikimi ile ücretsiz LGS Tercih danışmanlığı hizmeti sunuyor. Uğur LGS Tercih Ofisleri ile öğrencilere kariyer eğilimleri ve hayalleri doğrultusunda, doğru lise tercihi yapmaları konusunda danışmanlık hizmeti sunmak amaçlanıyor.
İmam Hatip Okulları Kültür ve Sanat Gecesi Etkinliği Yapıldı
İmam Hatip Okulları Kültür ve Sanat Gecesi Etkinliği Yapıldı
Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TÜGVA iş birliği ile imam hatip okulları kültür ve sanat gecesi etkinliğinin bu yıl 2´ncisi düzenlenen ‘Asım´ın Nesli Buluşuyor´ konulu etkinlikte bir araya gelindi.
Bu üniversiteyi tercih eden işsiz kalmıyor
Bu üniversiteyi tercih eden işsiz kalmıyor
Uluslararası Final Üniversitesi Rehberlik Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Esin Şahin; "Üniversitemizin devletimize en önemli katkısı olarak iş garantisi vermemiz" dedi.
Torunuyla aynı okulda okuma yazma öğreniyor
Torunuyla aynı okulda okuma yazma öğreniyor
Kayseri´de yaşayan 50 yaşındaki Suriye Demir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuryazarlık seferberliği kapsamında torununun öğrenim gördüğü okulda, okuma yazmayı öğreniyor.
Aydın Kalkan, "Kayseri´de eğitimde sahaya hakimiz"
Aydın Kalkan, "Kayseri´de eğitimde sahaya hakimiz"
2016 yılında YGS sonuçlarına göre ortaya çıkan başarılı liseler listesine Kayseri´den beş Anadolu Lisesi ve imam hatipler arasında ise bir Anadolu İmam Hatip Lisesi girdi.
FİNAL AİLESİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE BULUŞTU
FİNAL AİLESİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE BULUŞTU
Kayseri Final Eğitim Kurumları muhteşem kadrosu ile öğretmenler gününde bir araya geldi. Hilton Oteldeki programa öğretmenler ve personeller, eşleri ile birlikte katıldı.
ERCİYES KOLEJİ´NDEN BİR İLK
ERCİYES KOLEJİ´NDEN BİR İLK
Erciyes Koleji Ortaokulu bünyesindeki Yaşam Becerileri İstasyonları (Life Skills Street) Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu tarafından açıldı. Erciyes Koleji Ortaokulu´nda ayrıca Kayseri´de ilk defa ikinci yabancı dil İspanyolca oldu.
 ‘GÜNDEM FİNAL´İN GÜNDEMİNDE´
‘GÜNDEM FİNAL´İN GÜNDEMİNDE´
Kayseri Final Okulları ‘Dünyanın gündemi, finalin gündemi´ sloganı ile öğrencilerine her hafta farklı gündemlerle; dünyada ve Türkiye´de yaşanan bilimsel, sanatsal ve kültürel gelişmeleri anlatıyor. Final´in bu haftaki gündeminde “2017 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük ödülleri ”ne layık görülen birbirinden değerli isimler vardı.
“Adrese dayalı sistem öğrenciler arasındaki hiyerarşiyi ortadan kaldıracak”
“Adrese dayalı sistem öğrenciler arasındaki hiyerarşiyi ortadan kaldıracak”
Eğitim Bir Sen 1 No´lu Şube Başkanı Aydın Kalkan, adrese dayalı sistemin öğrencilerin sınav stresini azaltması ve öğrenciler arasındaki hiyerarşiyi ortadan kaldırması dolayısıyla olumlu sonuçları olacağını söyledi.
Türkiye´nin dört bir yanından öğrenciler ülke sorunlarını tartıştı
Türkiye´nin dört bir yanından öğrenciler ülke sorunlarını tartıştı
TED Kayseri Koleji 4´üncü Ulusal Forumu´nda Türkiye´nin dört bir yanından bir aya gelen öğrenciler, ülke sorunlarını tartıştı.
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
ulker gazetesi
Son Sayı
Önceki Sayılar
GAZETE MANŞETLERİ

EN ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kayserİ için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:05 07:47 12:51 15:18 17:36 19:06
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Bisiklet ile yapılan hız rekorunun saatte 268km olduğunu biliyor muydunuz?

İlginç Bilgiler