15 Temmuz İstiklal mücadelesinin ve Çanakkele ruhunun tecellisidir

15 Temmuz İstiklal mücadelesinin ve Çanakkele ruhunun tecellisidir

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder NARİN ;

15 Temmuz tarihini google arama motoruna yazdığınızda wikipedia internet kütüphanesinde aynen şu şekilde çıkıyor. 15 Temmuz darbe girişimi veya 2016 Türkiye askerî darbe teşebbüsü, darbecilerin verdiği isimle Harekat Yıldırım[48] veya Yurtta Sulh Harekâtı, 15-16 Temmuz 2016 tarihleri arasında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde kendilerini Yurtta Sulh Konseyi olarak tanımlayan bir grup asker tarafından gerçekleştirilen askerî darbe teşebbüsü. Alt başlıkta ise Ak Parti Gülen Hareketi Çatışması. Aradan geçen 5 yıla rağmen demekki hükümet 15 Temmuzun ne olduğunu dünyaya anlatamamış. Bizler biliyoruz ve inanıyoruz ki hain darbe girişimini kuklacının dışarda olduğu yurt içine çöreklenmiş mayası bozuk 1 dolara satılmış asker görünümlü hainler yapmıştır. Yüce Türk İnsanı ise parti gözetmeksizin ilahi bir rahmetinde etkisiyle Vatanına Demokrasisine Örfüne Irzına Kazanılmış Hak ve Hürriyetine sahip çıkmıştır. O gün 7 den 70 e herkes tek yürek tek bilek olmuş ekonomik ve sosyal sınıf ayrımı olmadan sokaklarda saf tutmuştur. O geceyi yaşayanlar ömürleri boyunca o anları unutmayacak yaşadıklarını kuşaktan kuşağa aktaracaktır. Halkın özümsediği ve anladığı hain kalkışmayı siyasi erkin yeterince anlamadığı yada anlamak istemediği kanaatindeyim. Anlamadıkları için de malesef hem dış ülkelere kendini yeterince anlatamamış hemde gereklerini yerine getirmemişlerdir.

İktidarı , kamu kurum ve kuruluşlarında yetkili olan isimleri hain darbe girişiminin nedenleri ile alakalı eleştirmeye kalksak 15 Temmuz sonrası yapılması gerekenlerin yapılmadığı için eleştirdiğimizden farkı çıkmaz. Çünki ne 15 temmuzun sebepleri yeterince anlaşılıp gereken yapılmıştır ne de sonuçlarından ötürü suçlular yeterince cezalandırılmıştır.

15 Temmuz Gecesi herşeyini ortaya koyan tüm vatandaşlarımıza en derin sevgi ve muhabbetlerimi sunuyor Allah o günleri tekrar yaşatmasın diyorum. 15 Temmuz İstiklal mücadelesinin ve Çanakkele ruhunun tecellisidir. O gece sokaklarda olan birisi olarak Allah o manevi gücü bizlerden hiç eksik etmesin diye dua ediyorum.

(kurum haberi)